23.jūnija vakarā, kad Latvijas pļavās tika meklētas Jāņuzāles, vīti ozola vainagi un pamazām šur tur jau bija iedegti Jāņu ugunskuri un iemirdzējās Jāņugunis, „Latviešiem pasaulē” apciemoja lielāko Jāņu svinēšanas pasākumu ārpus Latvijas- „Bērzes Strazdu Jāņu festivālu” Lielbritānijā.

„Bērzes Strazdu Jāņu festivāls” šogad norisinājās jau 11. reizi, tas ik gadu pulcē vairākus tūkstošus apmeklētāju no visas pasaules un ikreiz izvēršas par vērienīgiem Latvijas kultūras un tradīciju svētkiem. Šoreiz Jāņu svinības bija patiesi grandiozas - 3 dienu garumā uz divām skatuvēm uzstājās bezmaz viss Latvijas mūziķu „zieds”- “Bermudu Divstūris”, “Musiqq”, “Montana”, “Tranzīts”, “Singapūras Satīns”, “100 Debija”, “Edavārdi”, “Mazie Rakari”, Olga Rajecka, Ivo Fomins un Normunds Rutulis. Neatņemama pasākuma tradīcija ir “Līgotava” ar īpašo svētku programmu, kurā tiekas vairāki desmiti ārzemēs dzīvojošo latviešu deju kolektīvu un folkloras kopu. Savukārt zīmotavā, veidotavā, spēlētavā, dziedātavā un dancotavā ikviens varēja iepazīties ar Jāņu un latviešu Līgo vakara tradīcijām, dziesmām un dejām, sportiskas un veselīgas atpūtas aktivitāšu cienītāji varēja piedalīties zolītes un novusa turnīrā, volejbola sacensībās, ikgadējā virves vilkšanā, jogas un zumbas nodarbībās, bet kinomīļiem brīvdabas zonā uz lielā ekrāna bija iespēja noskatīties jaunākās latviešu filmas. Protams, tika kurts lielais Jāņu ugunskurs, kur līgotāji vienojās līdz saullēktam kopīgās līgo dziesmās un dejās. „Latviešiem pasaulē” lielajā notikumu virpulī izdevās uz brīdi sastapties ar „Bērzes Strazdu Jāņu festivāla” ģenerāldirektoru Ģirtu Lerhu.

Ne tik daudzskaitlīga, bet ne mazāk sirsnīga līgošana norisinājās citviet pasaulē. Tāpēc „Latviešiem pasaulē” devās arī uz eksotisko Taizemi, kur uzvīt vainagu, uzlikt latvju ziņģi, satikt vietējos tautiešus un svinēt Jāņus jau otro reizi aicināja Elīna Belova. Savulaik viņa bijusi Radio Naba raidījuma vadītāja, intervējusi jaunos uzņēmējus „Dienas Biznesam”, strādājusi izdevniecībā „Žurnāls Santa”, arī dzīvojusi Kualalumpurā un Singapūrā, bet šobrīd – Bangkokā, kur vada programmatūru izstrādes projektus. Ar dažādās Āzijas valstīs mītošajiem tautiešiem Elīna iepazīstinājusi portāla latviesi.com lasītājus.