„Kustēties - nozīmē dzīvot” - ar šādu domu spārnoti darbojas, kaut gan „mēģinājumos tiekot spīdzināti un mīļoti, sabārti un slavēti, aizelsušies no pēdu stiepšanas un vēdera ievilkšanas, taču joprojām ar platu smaidu uz lūpām un mīlestību pret deju un Latviju” jau desmito jubileju jaunajā 2023./24.gada sezonā svinēs Šveices latviešu tautas deju kolektīvs „Ramati”. Vēl mirkli pirms rudens sezonas sākuma Latvijas karsto vasaru steidz baudīt un „Ramati” vadītājs Jānis Vinklers. Ar viņu klātienē sastapsimies „Latviešiem pasaulē” un plašāk uzzināsim par Šveices dejotāju radošajiem plāniem. Tuvākais gaidāmais notikums veltīts Baltijas ceļa gadadienas atcerei. 1989. gada 23. augustā 2 miljoni cilvēku  Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, pievēršot pasaules uzmanību prettiesiskajai Baltijas valstu okupācijai, izveidoja 600 km garu dzīvo ķēdi, kas savienoja trīs Baltijas valstu galvaspilsētas. Vēsturiskos notikumus pasākumā „Baltijas ceļš 2023 Šveicē” atcerēsies un godinās lietuviešu duets “TUTTO A DIO, Igaunijas-Šveices koris “IME”, latviešu Ģimeņu koris “TREJZEMĪTE”, lietuviešu koris “RASA” un Latviešu tautas deju kolektīvs “RAMTAI”, bet noslēgumā visi vienosies simboliskā cilvēku ķēdē apkārt Bernes baznīcai.

Rosīgi un darbīgi noskaņoti arī Minsteres latvieši. Dienā, kad Latvijā sākas tradicionālais skolas gads, jaunu radošo sezonu sāk bērnu Tautas deju kopa „Rudzupuķe” un bērnu ansamblis „DoReMi”. Savukārt latviešu skoliņā „Ūsiņš” mācīties gribošus bērnus uz jauno mācību gadu pulcē jau augustā.

Par to, kādi zinību izaicinājumi un piedzīvojumi gaida mazos latviešus, „Latviešiem pasaulē” uzzināsim no „Ūsiņa” vadītājas Elīnas Krauzes.