"Latviešiem pasaulē" šoreiz uzkavēsies Amerikas kontinentā, lai baudītu  turienes kontrastus- gan sauli, jūru un palmas, gan sniegotas kalnu virsotnes, slēpošanas trases un aizejošās ziemas priekus.

Pagājušā gadsimta piecdesmito gadu nogalē Čikāgā radās latviešu slēpotāju klubs, kurā pulcējās sportiski noskaņotie latvieši, lai dotos kopīgos jautros ziemīgos piedzīvojumos uz visiespaidīgākajiem Amerikas slēpošanas kūrortiem. Ar lielākiem vai mazākiem pārtraukumiem slēpošanas klubs ir aktīvs joprojām, un tam esot pat sava pazīšanās zīme - slēpošanas izbraukuma uzlīmes, kuras dalībnieki nēsā uz ķiverēm un slēpošanas jakām un, protams, ik reiz līdzi tiek ņemts līdzi arī galvenais Latvijas atpazīšanas simbols - sarkanbaltsarkanais karogs. Februāra nogalē Čikāgas latviešu slēpotāju klubs aicināja uz sniegotu nedēļas nogali Mičiganā. Atsaucība bija grandioza - pasākumā piedalījās ap 150 slēpotāji. „Latviešiem pasaulē” iepazināmies ar kluba vadītājiem un iedvesmotājiem - Māru un Dāvidu Blumbergiem.

Savukārt, lai sasildītu pēc ziemīgo aktivitāšu baudīšanas mazliet nosalušos degungalus, pievienojāmies Īrijas latviešu korim „eLVé” un tā diriģentei Ingunai Grietiņai – Dārziņai, kuri eksotikas un seno maiju un acteku civilizāciju meklējumos bija devušies uz Meksiku. Tur dziedātāji izbaudījuši pilnu emociju gammu - sākot ar satikšanos ar tur mītošajiem tautiešiem, koncertiem un meistarklasi vadošajā Kankunas universitātē un beidzot ar ekskursijām, peldēšanos, džungļiem un varenajām piramīdām. Nu jau koris „eLVé” ir atgriezies Īrijā, bet dziedātāji jau spodrina balsis vokālajā meistarklasē un aprīlī gatavojas nākamajam ceļojumam uz dziesmotām divdesmitās dzimšanas dienas svinībām pie saviem draugiem - Norvēģijas latviešu kora „Laipa”.