Ja ikdienā reizēm piemirstas tas, cik laimīgi varam justies, ka mums ir sava, brīva valsts Latvija, kuru mīlēt un ar kuru lepoties, tad ik gadu mums to atgādina novembris, kad ar pilnu jaudu varam svinēt patriotismu. Svētku – Lāčplēša dienas un Latvijas dzimšanas dienas noskaņās šoreiz arī „Latviešiem pasaulē”.

Latvijas vēstniecība Īrijā gādājusi, lai  par godu Latvijas svētku nedēļai sestdien, 12. novembrī, līdz ar tumsas iestāšanos un līdz pusnaktij Latvijas karoga krāsās izgaismos vienu no Dublinas skaistākajiem simboliem - Semjuela Beketa tiltu (Samuel Beckett Bridge). Savukārt Latvijas vēstniecībā Zviedrijā Lāčplēša dienu atzīmēs ar grāmatas “Ģenerālis Kārlis Goppers” atvēršanas svētkiem. Kārlis Goppers bija Latvijas Bruņoto spēku ģenerālis, Latviešu strēlnieku virsnieks, Lāčplēša Kara ordeņa kavalieris. Turklāt bijis vienīgais Latvijas Skautu prezidents un milzum daudz laika un darba ziedojis tam, lai Latvijas Skautu kustība ar patiesu lepnumu varētu skatīties uz savas organizācijas darbību. Viņa dēls - Miķelis 1935. gadā nodibināja grāmatu izdevniecību "Zelta ābele", kas savas pastāvēšanas laikā līdz 1985. gadam tā laida klajā 178 grāmatu izdevumus - oriģinālliteratūru, tulkojumus, memuārus, kartogrāfiskus izdevumus utt. Grāmatā par ģenerāli  Gopperu apkopoti viņa laikabiedru atmiņu stāsti, kuri papildināti ar fotogrāfijām, vēsturiskām atsaucēm un faktiem. Darbu pie atmiņu apkopošanas savulaik sācis ģenerāļa dēls Miķelis, bet tupinājis un pabeidzis mazdēls - Kārlis Goppers. Īsi pirms grāmatas atvēršanas svētkiem viņš paspēja attālināti paviesoties arī raidījumā „Latviešiem pasaulē”.

Par vēstures izzināšanu aizraujošā  un laikmetīgā veidā uzzinājām no Eiropas Latviešu apvienības izglītības nozares vadītājas, arī Milānas - Boloņas latviešu skolas vadītājas Ilzes Atarto. Gatavojoties  Latvijas proklamēšanas dienas svinībām, bērniem un jauniešiem gan pa vienam, gan kopā ar visām ģimenēm ir iespēja piedalīties virtuālajā Izlaušanās istabas spēlē. Tajā, izpildot dažādus uzdevumus, var uzzināt dažādus interesantus faktus un virtuāli paviesosieties nozīmīgās vietās, bet, iegūstot kodus, var tikt pie nākamajām norādēm līdz uzvarēsiet!

Savukārt Frankfurtes latviešu biedrības vadītāja Mārīte Kļaviņa aicināja uz valsts svētku koncertu Frankfurtē "Latvijai 104". Tajā Latviju svētkos sveiks Frankfurtes latviešu kori "Mainas balsis" un "Silava", skoliņas "Zīļuks" un Frankfurtes Eiropas skolas skolēni, bet vakara turpinājumā varēs izdancoties diskotēkā DJ Aigara pavadījumā no Hamburgas.