Klāt Ziemassvētku un brīnumu gaidīšanas laiks. Saviem klausītājiem piedzīvot brīnumu  sola LR2 raidījums „Latviešiem pasaulē”, jo ielūkojāmies „Ziemassvētku pasakā” Straumēnos. Par pasakainām sajutām parūpējies Daugavas Vanagu Fonds Lielbritānijā, un tā pārstāve Vera Antipova nedēļas nogalē lielus un mazus aicinās Ziemassvētkus ieskandināt dejās un iet rotaļās, rotāt kopā eglīti, satikt Ziemassvētku vecīti un nobaudīt gardos latviešu labumus, kurus būs sarūpējuši tirgotāji Ziemassvētku tirdziņā. Bet lustīgā koncertā visus priecēs BJDK “Kaķīši”, BK “Jumītis” un Korbijas bērnu popgrupa “Zvirbuļpops”.

Lai veldzētos mūzikas skaņās, devāmies arī uz Ameriku, uz Jonkeru baznīcu Ņujorkā, uz Latviešu kultūras biedrības TILTS rīkoto Izcilo jauno talantu fonda labdarības koncertu “Lai skan jauna mūzika"! Tajā uzstāsies četri aizrautīgi latviešu jaunie mūziķi/ TILTS 2022. gada Izcilo talantu fonda stipendiāti: divas vokālistes - Elīza Evalde un Emīlija Pavlovska un divi ģitāristi -Matīss Čudars un Eduards Lazdiņš. „Latviešiem pasaulē” sazinājāmies ar vienu no viņiem - Emīliju Pavlovsku, kura studē vienā no pasaulē labākajām un prestižākajām mūziklu konservatorijām - Manhetenas Mūzikas skolas mūziklu nodaļā.

Bet, kā top Pasaules latviešu mūzikas krātuve, uzzinājām no trimdas leģendas, kurš nu jau divdesmit gadus dzīvo Mazsalacas pusē, folkloras pētnieka, filologa, pedagoga un sabiedriskā darbinieka Austra Graša. Viņš bijis Latviešu Tautas Augstskolas ABRENE Francijā direktors, vairāk nekā 30 gadus Bonnas Universitātē  bijis baltu valodu lektors, kur mācījis latviešu, lietuviešu un arī senprūšu valodu. Ideja par Pasaules latviešu mūzikas krātuvi, kur tiktu uzglabāti nošu krājumi, vinila plates, magnetafona lentes un kasetes, kā arī citi vērtīgi materiāli, ko pēc sevis ir atstājuši vai vēl atstās ārpus dzimtenes mītošie un strādājošie mūziķi, radusies, kontaktējoties ar latviešu diasporas pārstāvjiem dažādās pasaules valstīs.