„Latviešiem pasaulē” šoreiz devās uz divām kaimiņvalstīm - Lielbritāniju un Īriju, kur 1. maijā tika svinēti Latviešu kultūras svētki.

Tradīcijām bagātie Latviešu kultūras svētki Īrijā norisināsies jau vienpadsmito reizi un desmit gadu laikā tie pulcējuši  29 latviešu mākslinieciskās kopas un skolas no Īrijas un Ziemeļīrijas, 23 latviešu mākslinieciskās kopas no Latvijas, Lielbritānijas, Zviedrijas, Vācijas, Šveices un Kanādas, 6 igauņu un lietuviešu mākslinieciskās kopas no Īrijas, latviešu hokeja komandas “Longford Hawks” delegāciju no Īrijas, kā arī latviešu amatniekus. Pasākums notiks Dublinas vecpilsētā ar dziesmām un dejām, dančiem ar publiku, sejiņu krāsošanu un latviešu ēdienu degustāciju. Svētku atmosfērā „Latviešiem pasaulē” palīdzēja iejusties to idejas autore, Latviešu biedrības Īrijā priekšsēdētāja Inguna Grietiņa-Dārziņa.

Savukārt pašā Anglijas sirdī - Korbijā ar dalībnieku gājienu pilsētas ielās, svinīgu Latvijas karoga pacelšanu, koncertu, amatnieku tirdziņu, izstādi “Latvieši Lielbritānijā” Korbijas izstāžu centrā un diskusiju paneļiem par mūziku un literatūru norisināsies skaistākais un lielākais latviešu kultūras notikums Lielbritānijā - Latviešu Kultūras diena. Svētkus rīko Latviešu pasākumu organizētāji Lielbritānijā „Bērzes Strazdi”, kas slaveni ar saviem grandiozajiem Līgo festivāliem un savulaik bijuši nominēti apbalvojumam "Laiks Ziedonim" kategorijā "Kedas”. „Latviešiem pasaulē” iepazināmies ar vienu no „Bērzes strazdiem” - Veru Antipovu.

Korbijas svētku dalībnieku vidū būs arī Birmingemas Mazais teātris, kurš beidzot piedzīvo satraucošu, ilgi gaidītu notikumu - pirmizrādi iestudējumam „Čir, čir”. Dažus mirkļus pirms pirmizrādes „Latviešiem pasaulē” tikāmies ar Birmingemas Mazā teātra režisoru Ingmāru Čaklo