Skaistā, karstā un aizraujošā vasara ar atkalsatikšanās saviļņojumu ar pāris gadus nesatiktiem savējiem, ar Līgo dziesmām, Eslingenas un Mineapoles Dziesmu svētkiem vasaras ievadā un bērnu nometnēm un Mežaparka dziesmoto deju lieluzvedumu  tās turpinājumā jau nemanāmi ieslīdējusi finiša taisnē.

Bet, pirms sasveicināties ar rudeni, „Latviešiem pasaulē” uz brīdi vēl kavēsimies jaukajās atmiņās un dosimies uz okeāna viņu krastu, uz Ameriku, lai paviesotos 3x3 kustības dzimtenē Garezerā. Tieši šeit pirms vairāk nekā četrdesmit gadiem - 1981. gadā notika pirmā 3x3 nometne, kuras mērķis bija satikties, baudīt un kopt savu latvietību, apzināties savas tautas, vēstures, kultūras un valodas vērtību. Pēc divu gadu „nometņošanas” zoom platformā šovasar, augusta sākumā leģendārajā Garezerā 3x3 atkal norisinājās klātienē: ar podniecības, latviskās virtuves, kokgriešanas, stikla apstrādes un rokdarbu nodarbībām, ar literatūras, dzejas, vēstures ievirzēm un neiztrūkstošo vakara ugunskuru, koklēšanu, dziesmām un latviskajiem dančiem. Garezera atmosfērā „Latviešiem pasaulē” palīdzēja iejusties tās viena no vadītājām  Māra Linde. 

Savukārt vēl paspēt noķert dažus vasaras mirkļus cer Anglijas latvieši. Latviešu Kopienas Asociācija Apvienotajā Karalistē (Latvian Community Association in the UK) nedēļas nogalē aicina ļauties dabas iedvesmai pārgājienā, brīvām domām runas nodarbībā un pievienoties  „Walk and talk: pārgājienam un sarunām sievietēm” Straumēnos. Ar Kopienu, kas ir latviešu labdarības organizācija, darbojas Pīterboro un rīko gan latviešu tradicionālas dejas, radošās angļu valodas  un veselīga dzīvesveida nodarbības, gan terapijas un mākslas sesijas un Ģimenes dienas, radot drošu telpu un dodot iespēju iepazīt jaunus draugus, „Latviešiem pasaulē” iepazīstināja tās vadītāja Iveta Sūna.