Kopš 1977. gada muzeji visā pasaulē ik gadu 18. maijā atzīmē Starptautisko Muzeju dienu. Svinot muzeju svētkus, LR2 raidījumā „Latviešiem pasaulē” viesosies gandrīz vai vārdabrālis - kāda unikāla muzeja - „Latvieši pasaulē” jeb „LaPa”muzeja galvenā koordinatore Marianna Auliciema. “Latvieši pasaulē” galvenais uzdevums ir apkopot un saglabāt liecības, priekšmetus, fotogrāfijas un stāstus par latviešu izceļošanu no Latvijas un dzīvi diasporā. Viņi veido gan ceļojošās, gan digitālās izstādes, publikācijas, filmas, rīko ekspedīcijas, lai papildinātu muzeja kolekcijas un vaigā tiktos ar mūsu tautiešeim dažādās pasaules malās.

 Marinna Auliciema dzimusi Kanādā, dzīvojusi Austrālijā, bet nu jau pagājuši 20 gadi, kopš atgriezusies savu senču dzimtenē - Latvijā.

Un vēl kāds priecīgs pārsteigums LR2 klausītājiem - atkaltikšanās ar Kristapu Grasi (attēlā), kurš, būdams jauns puisis, kopā ar tēvu - leģendāro trimdas kultūras personību Austri Grasi Atmodas laikā ieradās Latvijā, lai uzstātos Mikrofona koncertā. Viņu dziedātā saviļņojošā “Zeme, zeme, kas tā zeme” droši vien vēl šodien daudziem palikusi atmiņā. Šobrīd Kristapa dzīve rit starp Bonnu Vācijā, kur viņš vada mūzikas skolu un Latviju, kur viņš ir portāla “Latvieši.com” - interneta medija, kas sniedz noderīgu informāciju un nodrošina komunikācijas platformu latviešiem visā pasaulē, galvenais redaktors. Protams, Kristaps joprojām muzicē...