Pagaidām varam tikai zīlēt un minēt, kādi - vai kupenās balti, vai saulaini un zaļi, vai ar lietussargu virs galvas un „gumijniekiem” kājās atbridīs Ziemassvētki. Toties pavisam droši zināms, ka mazie latvieši it visur plašajā pasaulē tos sagaidīs pie rotātām eglītēm, ar svētku priekšnesumiem un rotaļām, piparkūkām un citiem našķiem un, protams, kopā ar Ziemassvētku vecīti un viņa lielo dāvanu maisu.

LR2 ielūkojās vairākās svinību vietās. Skaistiem svētku pasākumiem gatavojas piecas Latviešu biedrības Īrijā skolas - Dublinā, Portlīšā, Droghedā, Vaterfordā un Slaigo. „Latviešiem pasaulē” paviesosimies trijās no tām: Pirmās un pieredzēs bagātākās latviešu skoliņas Īrijā – Dublinā „Saulgriezītes” bērni, gaidot viesus, čakli darbojušies - paši darinājuši svētku rotājumus, lai prieks ne tikai pašiem, bet arī viesiem - Ziemassvētku vecītim, Kukulītim un visādiem meža zvēriņiem - lāčiem, zaķiem un vilkiem. „Saulgriezīte” drīz svinēs savu pilngadību - 18to jubileju, un gandrīz visu laiku kopš tās dibināšanas skolu vada direktore Ritma Prokopčenko. Ar siltumu un mīļiem vārdiem skoliņa ,,Zemene" Slaigo bērni gan gatavos un rakstīs personalizētus apsveikumus latviešu senioriem, kuri dzīvo Slaigo un tās apkārtnē, gan darbosies meistarklasē rakstīšanā un zīmēšanā „Mana piparkūka", gan saņems pārsteiguma sveicienu no paša Laplandes Ziemassvētku vecīša. „Latviešiem pasaulē” „Zemenes” svētku gaidīšanas atmosfērā palīdzēja iejusties skolas vadītāja Vineta Mutule. Savukārt skoliņā „Ābolītis” Droghedā Ziemassvētkus svinēs ar latviešu dziesmu popielu, kur ne vien paši mazākie skolēni, bet pat viņu vecāki atrādīs savus talantus. Apledojušo ceļu dēļ Ziemassvētku vecītis diemžēl nevarēšot ierasties, bet skolas vadītāja Inita Slesareva mierina, ka dāvanu maiss jau esot saņemts un gaida čaklos, radošos un mīļos audzēkņus.

Kā vienā no krāšņākajām Eiropas Ziemassvētku vietām tradicionāli tiek dēvēta Vīne - ar neskaitāmiem Ziemassvētku tirdziņiem pie Belvederes un Šēnbrunnas pilīm, Universitātes pilsētiņā, pie Operas un greznu pasaku zemi pie rātsnama ar gleznošanas meistardarbnīcām, slidotavu un izbraucieniem ar vilcieniņu un karuseli. Savukārt uz latviski sirsnīgu Ziemassvētku svinēšanu aicināja Vīnes latviešu kopa un skoliņa „Kalniem pāri” un tās vadītāja Anna Kalve. Vīnes latviešu skolā mācās bērni no 3 - 12 gadu vecumam, un šeit ir iespēja Austrijā dzīvojošiem latviešu bērniem un viņu vecākiem satikties, sadraudzēties, baudīt latvisku vidi, attīstīt savu latvisko identitāti un justies piederīgiem Latvijai.