Šonedēļ, šķiet, sarkanbaltsarkanās krāsas pāršalks visu pasauli, jo it visur latvieši ar lielu saviļņojumu, prieku un lepnumu svin savas valsts 105. dzimšanas dienu.

 Uz svētku sarīkojumu ielūdz Latvijas vēstniecības Azerbaidžānā, bet Latvijas vēstniecība Kanādā aicina uz svinīgu Latvijas karoga pacelšanu pie Otavas pilsētas rātsnama, savukārt Latvijas Republikas vēstniecība Īrijā gādājusi, lai Dublinā Latvijas valsts karoga krāsās tiktu izgaismots Semjuela Beketa tilts.

 Austrālijā, Sidnejas un Melburnas Latviešu namā gaida viesos bijušo Valsts prezidentu Egilu Levitu un viņa svētku runu ''Patriotisms mūsdienās'', Sidnejas svētku koncertā uzstāsies Sidnejas Sestdienas skolas bērni, Sidnejas Latviešu teātris, Sidnejas Latviešu vīru koris un koris „Skanda”, bet Melburnā - Melburnas jauktais koris „Daina”un vīru koris „Veseris”.

Eiropā svētku noskaņa valdīs daudzviet: Briselē svētku koncertu sniegs Briseles latviešu koris un jauniešu deju kopa „Ausma”, viņiem pievienosies Dailes teātra aktieri Gints Grāvelis un Andris Bulis jeb nopietni pacilājošs duets „Grabulis”.

Vācijā, Švarcvaldē uzstāsies ģitārists Reinis Jaunais, Latviešu centrs Bērzaine aicina uz dievkalpojumu un muzikālu pēcpusdienu, Latviešu centrā Minsterē ieplānots ražens svētku pasākums ar karoga uzvilkšanu mastā un Olgas Rajeckas un TDK „MiLaDeKo” koncertprogrammu „Svētku diena”. Berlīnē koncertā "No sirds uz sirdi" Berlīnē” Latvijas svētkos priecēs vijolniece Lauma Skride, Berlīnes latviešu koris un folkloras kopa „Rīta rasa”, bet Hamburgā aicina uz muzikālu vakaru un latvisku sadziedāšanos ar mūziķi un komponistu Valdi Zilveri.

Lielbritānijā Daugavas Vanagu fonds ielūdz tautiešus kopīgi svinēt Valsts svētkus Straumēnos ar Luksemburgas latviešu folkloras kopas "Dzērves"  un Francijas bērnu folkloras kopas “Guntiņas” priekšnesumiem. Mansfīldā  izskanēs koncerts ''Tautasdziesmu nakts", kurā skaistākās latviešu tautasdziesmas rudenīgos deju ritmos izdziedās tautieši no dažādām Lielbritānijas pilsētām. Londonas Balzāmbārā uzstāsies Londonas latviešu koris, TDK „Salinieki” un „Jautrais pāris”, bet Bredfordā koncertu sniegs deju kopa "Kamoliņš " un folkloras kopa "Dūdalnieki " .

Itālijā, Milānā pasākumā „Savās mājās, savā tēvijā” svētkos sveiks  Milānas un Boloņas latviešu skolas bērni, Itālijas latviešu koris „Saule” un teātris „Momento”.

Islandē, Reikjavīkā norisināsies radošajās darbnīcas, kur par godu Latvijas dzimšanas dienai taps sirdi sildoši, latviski rotājumi,

Dānijā izskanēs koncertuzvedums “Spēka zīme Latvietis”, kurā uzstāsies jauktais koris  „Rietumvējš”, TDK "Ziemeļblāzma", BK "Mazputniņš".

Amerikā aicina uz svētku sarīkojumu Sanfrancisko, Bostonā Trimdas draudze zālē  visus priecēs Bostonas latviešu koris un folkgrupa „Maldugunis”, Losandželosas latviešu namā viesosies latviešu džeza dziedātāja, komponiste un aranžētāja Arta Jēkabsone, bet Ņūdžersijas latviešu biedrība "Priedaine" ielūdz uz Ņujorkas tautas deju kopas "Jumalīte” koncertu.

Savukārt Čikāgā, Ligzdas Lielajā zālē svinīgo sarīkojumu par Godu Valsts svētkiem kuplinās Latvijas vēstnieks ASV Māris Selga, Čikāgas tautas deju kopa ''Mantinieki'', Čikāgas vīru koris, un Kr. Barona Latviešu skolas un skolas ''Stariņš'' audzēkņi. Latvijas dzimšanas dienas priekšvakarā „Latviešiem pasaulē” tikāmies ar svētku rīkotāju Čikāgā, Latvijas goda konsulu Ilinoisā -. Robertu Blumbergu. Viņš savulaik mācījies Krišjāņa Barona Latviešu sestdienas skolā Čikāgā un Garezera vasaras latviešu vidusskolā, pēc profesija ir zvērināts advokāts Ilinojas un Aijovas štatos, bet pēc sirds aicinājuma - Latvijas patriots. Roberta vecvecāki savulaik beiguši Latvijas universitāti, vecāki nodibinājuši stipendiju LU Juridiskās fakultātes studentiem, arī pats Roberts turpina mecenātisma tradīciju - atbalsta Datorikas fakultātes studentus, ar viņa iniciatīvu tapusi Alfreda Zoltnera stipendiātu programma matemātikā, viņš ir Latvijas Universitātes Goda biedrs.

Latvijas 18.novembra gadadienu nosvinēt saulē, vienotībā un jautrībā, sūtot sarkanbaltsarkanus saulesstarus visiem savējiem lielajā pasaulē, aicina Kipras latvieši. Saiets ar  lustīgiem dančiem, spēlēm, peldēm un ekskursijām divu dienu garumā norisināsies brīva dabā Anarita ciematā, starp Limasolu un Posu. Kipras latviešu FB grupā ir vairāk nekā 1700 dalībnieku. Viņus visus „Latviešiem pasaulē” uzrunāja viena no galvenajām svētku organizētājām - Aija Gorbante.