Lielbritānijas kompānijas "Post Office Travel Money" veiktajā pētījumā, kurā apkopoti 12 Eiropas visizdevīgākie tūrisma galamērķi Ziemassvētkos, 1. vietā ierindota Rīga, kur nedēļas nogalē Doma laukumā vārtus vērs tradicionālais Ziemassvētku tirdziņš. Bet Ziemassvētku atmosfēra tiks uzburta ne tikai Vecrīgā. Baudīt piparkūkas un latviešu ēdienus, iegādāties amatnieku darinājumus, satikt Ziemassvētku vecīti, iet kopīgās rotaļās un klausīties Ziemassvētku dziesmās aicina gan Sv.Jāņa evaņģēliski luteriskā latviešu Toronto draudze, Brīvo Latvju biedrība Filadelfijā, Ziemeļkalifornijas Latviešu biedrība un Oregonas latviešu biedrība, gan Latviešu centrs Minsterē, Zviedrijas Latviešu apvienība, Daugavas Vanagu fonds Lielbritānijā, Mančesteras latviešu biedrība un Bradfordas latviešu klubs, gan Norvēģijas latviešu koris „Laipa” un Latviešu - somu jauktais koris „Ziemeļmeita”.

Iespējams, visvilinošāk piparkūkas smaržos un visgardāk garšos Dānijā, Jitlandē, kur latviešu nedēļas nogales skola "Mazputniņš" rīko tradicionālo, lielu piekrišanu izpelnījušos Piparkūku darbnīcu. Mazo cepēju mammām jāparūpējas par nepieciešamajiem atribūtiem - priekšautiņu, mīklas rulli, piparkūku formiņām un rūķu cepuri matu savākšanai un sviedru slaucīšanai. Bet, kad čakli pastrādāts, pāris nedēļas vēlāk visus priecēs leļļu izrāde “Ziemassvētku ceļojums” un ziemīga ballīte kopā ar Ziemassvētku vecīti. Uz Jitlandes skoliņu mazputniņi salido no visas apkārtnes - pat no 98 km tālās Kertemindes, bet no Esbjergas mēro 85 km un Odenses 75 km garu ceļu. „Latviešiem pasaulē” par gaidāmajiem „Mazputniņa” notikumiem uzzinājām no skolotājas Sandras Kaktiņas. Starp citu, nesenajā Latvijas dzimšanas dienā Sandra kopā ar Mareku Melecu visus Dānijas latviešus pārsteidza ar brīnišķīgu dāvanu - dokumentālo īsfilmu "Kopā ar savējiem". Tas ir stāsts par diasporas kolektīvu neatlaidīgo darbu un entuziasmu, ejot uz kopīgo mērķi - Dziesmu svētkiem. Ar filmas palīdzību veidotāji vēlējušies popularizēt amatieru kopu kustību diasporā un motivēt arī citus piedalīties, nebaidīties un mēģināt, jo kopā ar savējiem viss ir iespējams!

Muzikālas noskaņas nedēļas nogalē valdīs arī Dublinā. Latviešu biedrības Īrijā koris “eLVé” un Latviešu Biedrības Īrijā priekšsēdētāja Inguna Grietiņa-Dārziņa svētkus ielūdza ieskandināt ar īpašu notikumu, jo pirmo reizi Īrijā rīko „Dziedošo ģimeņu saietu Ziemassvētku noskaņās”. Ar savu muzikālo priekšnesumu koncertu kuplināt tika aicināts ikviens, un atsaucība bijusi liela - līdzās korim “eLVé” uzstāsies arī 16 ģimenes.