Gaidot Eslingenas dziesmu svētkus, „Latviešiem pasaulē” turpinās Eslingenas stāstu sērija, kurā varam iepazīt tās mūsu izcilās personības, kuru radošais gars netika salauzts par spīti liktens pavērsienam, kas viņus bēgļu gaitās aizveda līdz Vācijai, Eslingenas latviešu bēgļu nometnei.

Šoreiz par grāmatu izdevēju, grāmatu apgāda "Grāmatu draugs" (1926) un leģendārā skaņuplašu uzņēmumu „Bellacord Electro” dibinātāju Helmāru Rudzīti. Pēckara gados Helmārs Rudzītis izceļoja uz Vāciju un pēc tam pārcēlās uz dzīvi ASV, tāpēc “Grāmatu Draugs” darbību turpināja trimdā, kur Helmāra Rudzīša apgāds līdzās grāmatām pievienoja arī laikrakstu “Laiks”, kas esot izveidojies par vienu no lielākajiem kultūras un informācijas centriem ārpus Latvijas dzīvojošiem latviešiem.  Un vēl kāds pikants fakts - Rudzītis uzdrošinājies izdot arī pirmo latviešu erotisko žurnālu. Par neparasto personību „Latviešiem pasaulē” stāstīja grāmatas „Atmiņas par Eslingenu” autore, ilggadēja trimdas latviešu laikrakstu „Laiks” un „Brīvā Latvija” galvenā redaktore Ligita Kovtuna.

Ja Eslingenā svētkiem pošas pēc pāris mēnešiem, tad Stokholmā svinēs jau drīz! Jo Olas un Lieldienas tuvojas! Un, ja vēlaties piedalīties Stokholmas latviešu skolas Tutas Olu ripināšanas pasākumā, Sejas apgleznošanā, spēlēs darbnīcās un īpašajos izaicinājumos, tad līdzi jāņem sava Visskaistākā un Visstiprākā ola! Gan par to, kas būs, gan to, kas skolas dzīvē interesants pēdējā laikā noticis, uzzinājām no Stokholmas latviešu skolas direktores Agneses Blaubārdes. Pavisam nesen viņi uzņēmuši viesus - Jauno Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdi, kādreizējo skolas audzēkni Justīni Krēsliņu, bet sirsnīgu sadziedāšanos „diriģējis” populārais ciemiņš no Latvijas – Shipsi jeb Jānis Šipkēvics.