Nedēļas nogalē rudenīga rosība valdīja Amerikas latviešu centrā Garezerā, kur visi darbīgie un čaklie bija aicināti uz Rudens talku, savukārt koncertus varēja baudīt Norvēģijā Bergenā, kur deju ansamblis „Pērkonkalns” uz sadancošanos pulcēja Oslo „Ziemeļmeitu”, Sandefjordas „Palecienu” un „Ozoliņu”, Stokholmas „Zibenīti” un Latvijas „Kalnagravas”, tikmēr uz Bērzes Strazdu skatuves divus jaudīgus koncertus spēlēja kādreizējie latviešu deju mūzikas grandi - grupa „A-EUROPA”. Bet „Latviešiem pasaulē” šoreiz pievērsās kādam citam koncertam Īrijā un noskaidroja, kā rudens Saulgriežus svinēja saulainās zemēs.

Itālijas un itāļu Šveices latviešu biedrība ALISI Itālijā vai tuvumā dzīvojošas latviešu ģimenēm ar bērniem ciklā "Saulgrieži saulainās zemēs” sarūpējusi Rudens nometni bērniem un vecākiem "Miķeļa tirgus", solot lauku dzīves un latviešu tradīciju iepazīšanu, radošās darbnīcas, kopīgu maizes cepšanu un maltīšu gatavošanu. Turklāt visi kopā iestudēšot un nofilmēšot izrādi - īsfilmu par rudens darbiem un nedarbiem. Nometnes atmosfērā „Latviešiem pasaulē” palīdzēja iejusties tās vadītāja Ilze Atardo un tās dalībnieki - mamma Līna Briede ar saviem bērniem Tomasu, kam 9 gadi un Maiju, kurai 7 gadi.

Savukārt ar vērienīgu koncertu tika svinēta Īrijas latviešu nacionālās padomes (ĪLNP) desmitā un Īrijas latviešu kora “LA’IR” 5 gadu jubileja. Tajā par prieku sev un viesiem uzstājās jauktais koris “LA’IR”, tautas deju kopa “Karbunkulis”, ĪLNP jaunieši, Ziemeļīrijas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņas “Zīļuks” audzēkņi un deju kapella “AB emigranti”. „Latviešiem pasaulē” uz jubilejas koncertu aicināja kora „LA’IR” diriģente Rasa Stonkus.