Šoreiz „Latviešiem pasaulē” uzmanības centrā ir Itālija un Itālijas radošie latvieši. Pirmais Latvijas Republikas Ārlietu ministrs Z. A. Meierovics sakarā ar Latvijas atzīšanu de iure tālajā 1921. gada februārī Satversmes sapulcē teica:

"Itālija, šī valsts, kas vēl nesen bija tik ilgi karojusi par savu brīvību, cīnīdamās par savu atzīšanu 35 gadus, - vislabāk saprata mūsu vēlēšanos un tieksmes pēc tautas un nācijas augstākām tiesībām, proti, pēc valsts. Itālija apsolījās uzņemties iniciatīvu Latvijas un Baltijas valstu atzīšanas lietā un to arī izveda."

Ar ko mums šodien asociējas Itālija? Ar itāļu virtuves klasiku - picu, spageti, krāšņiem dabasskatiem, Luku Banki un, protams, sauli. Gan to, kas mūs silda no debesīm, gan to, kas silda ar savām dziesmām – Itālijas latviešu kori „Saule”, ar ko LR2 saista īpaša draudzība, jo pērn, 21. jūnijā, svinot Vasaras saulgriežus, dziedātājas pašā rīta agrumā viesojās LR2 studijā un saullēktā ieskandināja Gadsimta Garāko Līgodziesmu. Šoreiz Itālijas latviešu koris „Saule” kopā ar savu diriģenti Ilzi Atardo un Itālijas un itāļu Šveices latviešu biedrību ALISI marta vidū aicina uz Šveici, Kastaņolu, kur vairāk nekā pirms 100 gadiem politiskajā emigrācijā patvērumu bija raduši mūsu dzejnieki Rainis un Aspazija. 16. martā ir Aspazijas 159. dzimšanas diena, un tai par godu visas dienas garumā iecerēts aizraujošs pasākums, kurā, izstaigājot takas, pa kurām pirms vairāk nekā 100 gadiem gājuši Rainis un Aspazija, nepiespiestā atmosfērā varēs baudīt gleznainos Lugano ezera krastus un aplūkot dzejnieku muzeja ekspozīciju. Kastaņolas koncertzālē ar priekšlasījumu „Ar sveicieniem no Kastaņolas. Divdesmitā gadsimta sākuma latviešu kultūra trimdā” uzstāsies mākslas zinātnieks, Milānas Jaunās mākslas akadēmijas docētājs Andris Brinkmanis, bet ar mūziku un dziesmām priecēs Itālijas latviešu koris "Saule" un "Eslingenas orķestris". Vakars noslēgsies ar tikšanos latviešiem piederošajā krodziņā, kur viesi aicināti skandēt Aspazijas dzeju.

Savukārt Latviešu amatierteātris Itālijā “Momento” kopā ar savu vadītāju Lāsmu Pinteri dodas ar viesizrādi uz Latviju un, 17. jubilejā sveicot Latvijas Dramaturgu teātri, dāvanā uz Rīgu ved izrādi “Latviešu sieviete Itālijā (tikai) iepazīstina ar sevi”. To, uzklausot Itālijā dzīvojošo sieviešu stāstus un iedvesmojoties no tiem, īpaši „Momento” radījis un iestudējis režisors Regnārs Vaivars. Izrādes “Latviešu sieviete Itālijā (tikai) iepazīstina ar sevi” pirmizrāde notika pērnajā rudenī Pasaules Latviešu Amatieru Teātru saietā “PLATS solis” Norvēģijas pilsētā Bergena. Pēc pirmizrādes „Momento” aktrises izpelnījās visai cildinošu teātra kritiķes un zinātnieces Edītes Tišheizeres vērtējumu: „Tā bija viena no festivāla virsotnes izrādēm ar spēcīgu pēcgaršu.” Latvijas publikai iestudējumu būs iespēja noskatīties 16. martā Dramaturgu teātra telpās.