Kamēr Latvijā baudām rudeni ar visiem tā priekiem - dzeltenajām lapām, slapjdraņķi un brīžam brāzmaino vēju, tikmēr Itālijā vēl kavējas vasaras un Dziesmu svētku atmiņās, bet Čikāgā jau darina puzurotas rotas Ziemassvētku eglītei.

Savu jauno sezonu visai rosīgi kopā ar savu saulaino diriģenti Ilzi Atardo sācis Itālijas latviešu koris „Saule”. Lielo Latvijas Dziesmu svētku iedvesmots, tas  Mežaparka sajūtās vēlējies dalīties arī ar Itālijas klausītājiem. Tādēļ nedēļas nogalē kopā ar saviem draugiem -Vācijas latviešu kori „Silava”, Grācas latviešu kori „Pilskalns”, Vīnes latviešu kori, Siguldas jaukto kori „Spārni” un  kora „Coro di Vicenza” ansambli aicina uz Itālijas pilsētu Vičenzu, kur kopīgā koncertā  izdziedās latviešu un itāļu kormūzikas skaistākās lappuses. Starp citu, Vičenza ir slavena ar renesanses arhitekta Andrea Palladio majestātiskajām celtnēm, viņa darbi gluži tāpat kā mūsu Dziesmu un Deju svētku tradīcija iekļauti UNESCO kultūras mantojuma sarakstā.  

Tikmēr Čikāgas Krišjāņa Barona Latviešu skolā jau laikus domā par Ziemassvētkiem un aicina uz kārtējo tradicionālo puzuru darināšanas darbnīcu. Latvijas egles pušķošana vienā no pasaulē lielākajiem zinātnes muzejiem - Čikāgas Zinātnes un rūpniecības muzejā (Museum of Science and Industry, Chicago) ir jauks piedzīvojums  ne tikai bērniem , bet arī viņu ģimenēm. Ik gadu tiek gatavoti jauni puzuri, un talkā tiek aicināti arī vecāki. „Latviešiem pasaulē” Čikāgas Krišjāņa Barona Latviešu skolas aktualitātēs palīdzēja ielūkoties Vija Vīksne.