„Latviešiem pasaulē” dosimies gan uz otru lielāko salu Eiropā (pēc Lielbritānijas), vienlaikus arī Eiropas mazapdzīvotāko valsti - Islandi, gan vismazāko un plakanāko Zemes kontinentu Austrāliju.

Islandei ierādīta īpaša vieta Latvijas sirsniņā - tā ir pirmā valsts, kas 1991. gada 22. augustā atzina mūsu un pārējo Baltijas valstu neatkarības atjaunošanu. Ja šobrīd daudzu skatu bažīgi vēršas Islandes virzienā, kur modies vulkāns, tad Reikjavikā satikām par „sievieti - vulkānu” dēvēto Andželu Zumenti. Andžela ir ne vien ļoti pieprasīta dūla un izskatīga policiste, bet arī latviešu sabiedrības aktīviste - Reikjavīkas latviešu skolas skolotāja un Reikjavikas Latviešu teātra aktrise. Viņa ir slavenība Latvijas medijos - daudzkārt intervēta gan televīzijā, gan preses izdevumos. Jau vairākus gadus Andžela rīko bezgala sirsnīgus un latvietības un ģimeņu kopā sanākšanas svētkus - Latviešu Ziemassvētkus Islandē. Tajos visi kopā ar ģimenēm, draugiem un kaimiņiem tiek aicināti uz Ziemassvētku dievkalpojumu luterāņu baznīcā, skan Bībeles lasījumi un Ziemassvētku dziesmas, bet svētku kulminācijā baznīcā ar dāvanu maisu tiek sagaidīts pats Ziemassvētku vecītis. Ja vēlaties piedalīties arī jūs - tad laipni lūgti - Otrajos Ziemassvētkos, Frikirkjan baznīcā.

Savukārt, ja vēlaties atgriezties vasarā, tad īstais laiks doties uz Austrāliju, kur Melburnā gandrīz nedēļas garumā norisināsies Austrālijas Latviešu 59. Kultūras dienas. Tālajā ceļā pošas arī pasaules mūzikas grupa JŌRA, kurai nupat iznācis pilnmetrāžas debijas albums “TATATA”, kurā skan latviešu, skandināvu, īru, lietuviešu un galīciešu tradicionālās melodijas. JŌRA šī gada nogalē uzstāsies Latviešu Kultūras dienās Melburnā, bet Jauno gadu sāks ar dalību 3x3 nometnē un koncerttūri Melburnā, Adelaidē, Pt. Fairy un Robe. Ceļojumā līdzi tiek ņemta varena bagāža - kokle, vargans, stabules, vijole, ģitāra un perkusijas. Janvāra nogalē, kad grupa būs atgriezusies mājās, „Latviešiem pasaulē” cer uz aizraujošiem Austrālijas piedzīvojuma iespaidiem, bet šoreiz par muzikālā ceļojuma maršrutu uzzinājām no JŌRAS dalībnieces Laumas Matules.