Līdzās pasaulslavenajiem krāšņajiem Brazīlijas un Venēcijas karnevāliem Īrija var lepoties ar saviem svētkiem, kuros dominē zaļā krāsa un kas ik gadu tiek svinēti 17. martā - Svētā Patrika dienu. Šajā dienā visā valstī ar krāšņām parādēm, svētku koncertiem un svētku salūtu tiek godināts Īrijas aizbildnis Svētais Patriks. Leģenda vēsta, ka viņš Īrijā ieviesis kristietību un no salas padzinis visas čūskas, turklāt ar trīslapu āboliņa palīdzību izskaidrojis cilvēkiem Svētās Trīsvienības jēdzienu:

"Tāpat, kā trīs lapas var augt uz viena stiebra, tā arī Dievs var būt viens trīs personās".

Tādēļ gan zaļā krāsa, gan trīslapu āboliņš kļuvis par Svētā Patrika dienas simbolu. Šos īru nacionālos svētkus svin visā plašajā pasaulē, taču visapjomīgāk tieši Dublinā un, protams, tajos piedalās arī Īrijas latvieši. Sv.Patrika dienas parādē  Dublinā katru gadu piedalās vairāk nekā 4000 dalībnieku, un apmeklē pusmiljons skatītāju klātienē.

„Latviešiem pasaulē” sazinājāmies ar Sv.Patrika dienas vairākkārtējiem dalībniekiem kori “eLVé” un viņu diriģenti Ingunu Grietiņu- Dārziņu. Savulaik latviešu kolektīvs ieguvis balvu par atraktīvāko kopienas grupas debiju, savukārt šogad “eLVé” būs vieni no 11 tautību grupām, kuri atklās Svētā Patrika dienas apjomīgo parādi, kurā līdzās latviešiem būs pārstāvētas arī Alžīrija, Indija, Peru, Venecuēla, Brazīlija, Moldova, Lietuva, Sīrija, Polijas, Spānija un, protams, Īrija. 

Kamēr “eLVé” Īrijā priecīgā satraukumā gaida Sv. Patrika dienu, tikmēr uz Itāliju ciemos pie Itālijas latviešu kora „Saule” un viņu diriģentes Ilzes Atarto endorfīna jeb laimes hormona, ko ķermenis „ražo”, klausoties un izpildot mūziku, meklējumos pošas Frankfurtes latviešu sieviešu koris „Silava” ar diriģenti Lauru Zariņu priekšgalā, sieviešu koris „Stokholmietes” un viņu diriģente Sandra Leja Bojsten un, protams, arī LR2 raidījums „Latviešiem pasaulē”. Milāna nedēļas nogalē kļūs par epicentru sparīgai dziedāšanai un starptautiskam latviešu koru kopmēģinājumam, lai kopā ar virsdiriģenti Airu Birziņu pietuvotos vasaras lielajam notikumam Mežaparkā.