Jaunais gads pamazām uzņem apgriezienus un jau februārī „ar pilnu krūti” metīsies koncertu virpulī. „Latviešiem pasaulē” nonācis grūtas izvēles priekšā - uz kurieni doties? Uz Londonu vai Helsinkiem? Jo abās pilsētās vienā laikā, 3. februārī gaidāmi divi brīnišķīgi un latviski koncerti. Ja līdzīgas dilemmas priekšā nonākuši arī LR2 klausītāji, tad varbūt izšķirošo lēmumu palīdzēs pieņemt raidījums „Latviešiem pasaulē”, jo tikāmies gan ar Londonas Latviešu kora diriģenti Liliju Zobens, gan Helsinku Tautas deju kopas „Aurora” vadītāju Aigu Turuku.

Londonas Latviešu korim šī ir 75tās jubilejas sezona, un to 1948. gadā dibinājis un ilgus gadus diriģējis Alberts Jērums. Tolaik vairums no bēgļu nometnēs Vācijā atceļojušajām latvietēm bijušas norīkotas darbos slimnīcās, tādēļ pēc telefongrāmatas adresēm ar aicinājumu dziedāt korī tikušas izsūtītas vēstules visām Londonas slimnīcām, tās adresējot “To the Latvians”. Par lielu pārsteigumu uz pirmo mēģinājumu esot sanākuši 35 dziedātāji, un jau dibināšanas dienā izdevies nodziedāt “Gaismas pili”. Londonas Latviešu koris piedalījies Dziesmu Svētkos Kanādā, Gotlandē un Latvijā, turklāt viņu diriģente Lilija Zobens Dziesmu svētkos izbaudījusi saviļņojošos virsdiriģentes pienākumus. Īpašs prieks, ka pēc iepriekšējās vasaras lielajiem Dziesmu svētkiem dziedātāju rindas kļuvušas vēl kuplākas. Londonas Latviešu kora jubilejas koncertā skanēs gan trimdas klasiķu, gan mūsdienu latviešu komponistu dziesmas, bet pavadošie mūziķi būs folkgrupa „Austrumkalns”, kurā muzicē arī abas Lilijas meitas.

Savukārt Helsinku Tautas deju kopa „Aurora” saskaitījusi, ka aizvadītā gada laikā mēģinājumu treniņzālē tikusies 66 reizes, nodarbībās pavadījusi 205 stundas, iestudējusi 15 dejas un sagatavojusi 8 kocertprogrammas. Protams, vēl aizvien dejotāji dzīvo pērnā gada lielākā notikuma - Vispārējo Dziesmu un Deju svētku atmiņās, ar neizsīkstošu enerģiju un dejas prieku iesoļojuši jaunajā gadā un senatnīgajā Bokvillan muižas ēkā aicina uz vēl nebijušu sarīkojumu - “Dejas un danči Helsinkos”. Koncertā uzstāsies “Aurora” un viņu draugi - igauņu deju kopa “Ülelahedad”, somu tautas deju teātra grupa “Petkele” un īpašie viesi no Zviedrijas - grupa “Stokholmas Spēlmaņi”. Vakara turpinājumā arī publikai būs iespēja izlocīt kājas dančos, tāpēc līdzi esot jāņem piemēroti apavi un negurstošs dejotprieks.