Nedēļas ieskaņā par godu mieram un vienotībai Eiropā atzīmējām Eiropas dienu, bet nedēļas izskaņā Eiropas latvieši Apvienotās Karalistes piejūras pilsētā Swansea svinēja “Latviešu kultūras dienu”, Latviešu centrā Minsterē mācījās darināt tautiskos brunčus, bet Francijas dienvidos pulcējās latviešu kori no Parīzes, Nīderlandes un Vācijas, lai ieskandinātu Dziesmu svētkus.

Uz Marseļu devās arī „Latviešiem pasaulē”, lai īsu brīdi pirms dziedāšanas meistarklašu, kurās Francijas dziedāšanas entuziastiem mācīs latviešu dziesmas, sākuma satiktos ar Latvijas goda konsuli Dienvidfrancijā Sandru Juhansoni Mouttet un Parīzes latviešu kora „Latve” diriģenti Ināru Braži. Viņas aicināja uz Eiropas dienu programmā iekļautajiem koncertiem „Provence à l’air Baltique” Marseļā un Ēksanprovansā. Tajos Parīzes latviešu koris „Latve” kopā ar diasporas latviešu koriem „LVkorisNL” no Nīderlandes un Ģimeņu kori „Trejzemīte” no Vācijas, kā arī deju kopu "Saime" no Latvijas Francijas publikai sniegs ekskluzīvu iespēju baudīt daļu no mūsu Dziesmu un deju svētku repertuāra.

Savukārt, ieskandinot V Pasaules latviešu zinātnieku kongresu un, lai plašāk uzzinātu par Latvijas vēstniecībā Stokholmā gaidāmo zinātnieku tikšanos, kurā diskutēs gan par kosmosu, gan zinātnes ietekmi, sazinājāmies Ūmeo Universitātes asociēto profesoru politikas zinātnēs Pēteri Timofejevu. Zviedrijā darbojas otra lielākā Latvijas diasporas zinātnieku kopiena - Latviešu akadēmiskā organizācija Zviedrijā (LAOZ).