Latvijā uz brīdi ieradusies un, izmantojot izdevību, arī LR2 studijā un „Latviešiem pasaulē” viesojās tradīcijām bagātās Ņūdžersijas latviešu skolas pārzine Līvija Medne (attēlā). Līvija uz Latviju līdzi ņēmusi ļoti vērtīgu bagāžu - viņas ceļasomā ir skolas izdotais jaunākais žurnāls „Vācelīte”, kurā ļoti pamatīgi un krāšņi ar informāciju, fotogrāfijām, zīmējumiem, bērnu rakstītajiem stāstiņiem un  pasakām atspoguļots skoliņas 2021./22. jeb septiņdesmitās jubilejas mācību gads. Žurnāla lappusēs varam lasīt bezgala sirsnīgas un aizkustinošas skolēnu atbildes uz jautājumu: Kas man ir latviešu skola?

„Latviešu skola man ir...sirds un dvēseles mājas; vieta, kur jūtos, ka esmu Latvijā, kur visi mani sveicina, kur ir mani draugi un kur es jūtos kā savā tēvzemē; nākotne, mājas, draugi, mazā Latvija; tautasdejas, draugi un pusdienas; draudzību un zināšanu avots, vieta, kur jūtos kā savējā.”

Bet latviešu valodu bērni raksturo kā grūtu, spēcīgu un mīļu, arī foršāko valodu un kaut ko, kā citiem Amerikā nav.

Varam nedaudz ieskatīties arī mazo latviešu nākotnes plānos: Kas es būšu, kad izaugšu?

„Es būšu veterinārārsts un strādāšu dzīvnieku slimnīcā; Es būšu mākslinieks, tasīšu skulptūras un pārdošu gleznas; Es būšu hokeja spēlētājs, man būs vārtsarga forma, man būs jāprot noķert ripu”.

Tiek meklēts arī labākais draugs, kuram jābūt vecumā no 12 - 14 gadiem un vismaz 5 pēdas garam, tā - lai var kopā spēlēt basketbolu. Arī iespēja ielūkoties  bērnu sapņos:

„Mana ģimene piedalījās Dziesmu un Deju svētkos. Kopš četru gadu vecuma es arī to gribēju piedzīvot. Un nu mans sapnis ir piepildījies. Es dziedu Dziesmu svētkos!"

Interneta portāls Latviesi.com, kas veidots kā platforma visas pasaules latviešiem, kas sniedz informāciju, dod iespēju par savām aktualitātēm stāstīt diasporas organizācijām un uzrunā un iesaista latviešus pāri fiziskām Latvijas un novadu robežām, nedēļas vidū rīkoja virtuālu forumu “Latvijas Diasporas informācijas dzīve burbuļos vai realitātē”.

Tā uzmanības centrā aktuālākie Latvijas diasporas informācijas un komunikācijas jautājumi, kā sasniegt un uzrunāt diasporu un veicināt tās saziņu un līdzdalību. „Latviešiem pasaulē” pēcforuma iespaidos un atziņās dalījās Latviesi.com dibinātājs un valdes priekšsēdētājs, arī Daugavas Vanagu Vācijā priekšsēdis un Latviešu centra Bērzainē vadītājs Indulis Bērziņš (attēlā).