Latviešu pasaule turpina gaidīt Ziemasvētkus: Beļģijā trīs Baltijas valstu kori apvienosies kopīgā Ziemassvētku koncertā, vokālā grupa „Latvian Voices” koncertturnejā turpina priecēt Vācijas latviešus, Ņujorkas latviešu koris Adventi ieskandinās Jonkeru baznīcā, Minsteres bērni aicināti uz svētku pasākumu ar kopīgu teātra izrādes skatīšanos, uz Latviešu skolu Hamiltonā Ziemassvētku vecītis solās atceļot no tālajiem ziemeļiem, Ziemeļkalifornijas latviešu biedrība aicina apgūt kulinārijas noslēpumus piparkūku darbnīcā, bet Mančestras latviešu biedrība rīko ''Ziemassvētkus rūķu mežā''.

LR2  ir saņēmis skaistu un skanīgu dāvanu no saviem senajiem draugiem Luksemburgā - jaunus postfolka grupas „Rudzurika” dziesmu ierakstus. Dažus pirmatskaņojumus, Ziemassvētku noskaņās būs iespēja dzirdēt „Latviešiem pasaulē”! „Rudzurikai” šis gads bijis visai darbīgs un ģeogrāfiskā ziņā plašs: vasarā Dziesmu un deju svētki Latvijā, kur mūziķi gan startēja kapelas statusā un spēlēja skaistākās, taču plašākai publikai mazāk zināmās latviešu ziņģes, gan uzstājās kopā ar „Sirsnīgo Briseles latviešu teātri”. Vēlāk gaidīja uzstāšanās Strasbūrā, Eiropas Padomes rudens darba cēliena uzsākšanas svinīgajā pasākumā, bet oktobrī grupas ceļš veda uz ASV, Sanfrancisko, uz latviešu diasporas amatierteātru festivālu “LAIPA”. Ar „Latviešiem pasaulē” „Rudzurikas” aizraujošajos piedzīvojumos dalījās grupas vadītāja Aiga Ožehovska, kuru uz īsu brīdi mums izdosies „noķert” Berlīnē, izstādes atklāšanas pasākumā, kurā „pirmizrādi” piedzīvos arī Aigas darinātais mākslas darbs - grandiozs un iespaidīgs gobelēns.

Savam draugu pulkam „Latviešiem pasaulē” pievienoja arī Lielbritānijas, Pīterboro latviešu skoliņu „Pūcītes akadēmija” un tās skolotāju un bērnu mammu Lauru Kamilevicieni. Pīterboro latvieši skaisti, ar stāstiem par brīvības cīņām un filmas "Karoga stāsts” skatīšanos atzīmējuši Lāčplēša dienu, arī grandiozi, ar koncertu, kuru apmeklējuši 350 skatītāji, nosvinējuši Latvijas dzimšanas dienu. Bet nedēļas nogalē visi ar priecīgu satraukumu gaida burvīgu Ziemassvētku pasākumu - izrādi ar koncertu "Ziemassvētku rausītis”. Tajā uzstāsies bērnu deju kolektīvs "Kastanītis", DK "Rakstā", SDK „Virpulis”, līnijdejotāji „Mirāža”, „Trio Frozen”, draugu dziedošā apvienība „Spiets” un ,protams, ciemos tiek gaidīts arī pats Ziemassvētku vecītis!