„Latviešiem pasaulē” interesējāmies par Somijas latviešu aktualitātēm:

Oktobra sākumā norisinājās vērienīgais Turku grāmatu tirgus, kur tradicionālajā Latvijas stendā šogad ticis likts akcents uz Aleksandru Čaku. Savukārt mēneša nogalē, lai tiktos ar Ālandu salu parlamenta, pārvaldes, biznesa, kultūras, izglītības, tirdzniecības kameras un vietējās latviešu kopienas pārstāvjiem, tur viesojās Latvijas vēstniece Somijā Kristīne Našeniece. Ālandu salās, uz kurieni pēc lielās līdakas dodas daudzi kaislīgi makšķernieki, dzīvo trešā lielākā latviešu kopiena Somijā, aptuveni 370 cilvēku. Bet unikālās laikmeta liecības par Latviju drīzumā būs skatāmas Helsinkos, kinoteātrī „Regina”, kur norisināsies Rīgas poētiskā dokumentālā kino rudens.

Ja vēl nezinājāt, tad nevis hokejs vai basketbols, un pat ne 3x3 ir latviešu nacionālie sporta veidi. Toties novuss gan! 1920. gadu beigās Latvijā esot parādījušies novusa galdiem līdzīgi spēles galdi. Lai jūrniekiem brīvajos brīžos būtu ar ko īsināt laiku, pēc biljarda galda līdzības vienu no pirmajiem novusa galdiem Latvijā izgatavojis kāds kuģu namdaris. Tāpēc novuss ap 1927. gadu sācis izplatīties tieši ostas pilsētās - Ventspilī, Liepājā un Rīgā. Novusa galda izmēri, spēles nosaukums un spēlēšanas noteikumi radīti Latvijā.

„Latviešiem pasaulē” iepazināmies ar aizrautīgiem šī latviešu nacionālā sporta veida popularizētājiem Lielbritānijā - Birmingemas Novusa klubu.

Katru otro sestdienas rītu uz saviem turnīriem viņi pulcē jebkura līmeņa un vecuma spēlētājus, zinātkārus jauniešus un elegantas dāmas, ar vai bez priekšzināšanām, jo galvenais esot vēlēšanās un tikšanās prieks!

Starp citu, uz Birmingemu savas valsts svētku koncerttūres ietvaros pavisam drīz pošas arī „Prāta Vētra”.