Eiropas Latviešu apvienība (ELA), kas  apvieno 30 latviešu un Latvijas sadraudzības organizācijas 19 valstīs Eiropā un tās kaimiņreģionā un aptuveni 350 000 ārpus Latvijas dzīvojošos mūsu valsts piederīgos, nedēļas nogalē savus biedrus pulcē Rīgā  uz Eiropas Latviešu apvienības kopsapulci. Apvienojoties trimdas latviešu organizācijām ar mērķi saglabāt latvietību un uzturēt dzīvu saikni ar Latviju, sākotnēji tā radās kā Latvijas atbrīvošanas kustības Eiropas centrs, vēlāk par tās tradīciju pārmantotāju kļuva Rietumeiropas Latviešu apvienība, bet līdz ar Eiropas atkalapvienošanās procesiem ieguva Eiropas Latviešu apvienības (ELA) nosaukumu un pirms pāris gadiem nosvinēja savu 70. jubileju.

Klātienē LR2 studijā „Latviešiem pasaulē” viesojās „Spēks un Daile” -  divi ELA pārstāvji - Sporta un aktīva dzīvesveida nozares vadītājs Raivis Orba un ELA prezidija locekle, kuras pārziņā savulaik bijušas arī kultūras norises - Lelde Vikmane (attēlā).

Raivis dzīvo Dānijā, ik gadu organizē gan Baltijas ceļa moto braucienu, gan Eiropas latviešu sporta festivālu “Olimpiskais Lāčplēsis”, kurš šogad norisinājās Zviedrijā un Dānijā. Turklāt Dānijā šoreiz esot piedzīvots dalībnieku rekords - tajā piedalījušies gandrīz 200 sportiski noskaņotie latvieši no Austrijas, Dānijas, Latvijas, Vācijas un Zviedrijas.

Lelde, savulaik Dailes teātra aktrise, ar visai bagātīgu (vairāk nekā 30) kinolomu klāstu, šobrīd dzīvo Parīzē, vairākus gadus kā latviešu valodas skolotāja darbojusies Francijas latviešu skoliņā „Garā pupa” un Parīzes Valodu institūtā, savus mākslinieciskos talantus spodrina gan vadot pasākumus (tostarp Eslingenas Dziesmu svētku koncertu un Dzejas dienu akciju „Sirds uz perona”), gan dziedot Parīzes latviešu korī „Latve”.