Šoreiz „Latviešiem pasaulē” aicina uz dubultdzimšanas dienas ballīti. Tieši pirms 2 gadiem februārī LR2 ēterā sāka skanēt visas pasaules darbīgos un radošos latviešus apvienojošais raidījums „Latviešiem pasaulē”, savukārt jau trešo dzimšanas dienas gatavojas atzīmēt 2000. gada 8. februārī Norvēģijā, Oslo dibinātā latviešu jauniešu organizācija - Eiropas Jaunieši. Eiropas Jaunieši – tā ir līdzīgi domājošo organizācija, kas laiku pa laikam organizē dažādus kultūras, sporta un sabiedriskos pasākumus un pulcē vairāk nekā 50 biedru no 15 valstīm. Pērnajā rudenī biedrības paspārnē radās jauns deju kolektīvs „Ausma”, kurā uz mēģinājumiem Briselē reizi mēnesī, ceļasomā liekot ērtas drēbes un apavus, kā arī labu noskaņojumu, sarodas dejotprieka un vasaras Dziesmu svētku vilinājuma motivēti latviešu jaunieši no visas Eiropas.

Šīs nedēļas nogalē, lai atskatītos uz paveikto un aizvadīto, attīstītos un iesaistītos, ievēlētu jaunu valdi un mainītu statūtus, taču vissvarīgāk - svinētu kopābūšanu un trešo dzimšanas dienu - Eiropas jaunieši tiekas Rīgā.

Dažus no viņiem sastapām arī LR2 raidījumā „Latviešiem pasaulē”: Eiropas jauniešu priekšsēdi Ernestu Baronu, kurš šobrīd dzīvo un studē Norvēģijā, Oslo, arī Mariku Gulēnu-Taubi, kura no Kanādas devusies studēt uz Eiropu - Amsterdamas Universitāti un Almu Ulmani, kura dzīvo un darbojas Beļģijas Latviešu biedrībā.