1. maijā nosvinējām 20 gadus, kopš Latvija pievienojusies Eiropas Savienībai, pirms pāris nedēļām cerējām, ka Eiropa nobalsos par Donu, bet jau nākamās nedēļas nogalē visas 27 Eiropas Savienības dalībvalstis vēlēs jauno Eiropas Parlamentu. Latvijai tajā būs 9 deputātu vietas, un uz tām kandidē 16 vēlēšanu saraksti. Vēlēšanu dienā iecirkņi būs atvērti no 8.00 līdz 20.00 pēc vietējā laika, un balsot tiek aicināts ikvienas Eiropas Savienības dalībvalsts pilsonis.

„Latviešiem pasaulē” šoreiz pievērsās mūsu diasporas un to mūsu iedzīvotāju, kuri vēlēšanu dienā atradīsies ārpus Latvijas, iespējām nobalsot. Balsstiesīgie Latvijas pilsoņi, kuri vēlēšanu laikā neatradīsies Latvijā, ārvalstīs varēs balsot  kopumā 50 vēlēšanu iecirkņos. 38 no tiem atradīsies Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās, bez tam papildus izveidoti vēl 12 diasporas rosināti iecirkņi latviešu centros, skolās, baznīcās, draudzes telpās un citviet. „Latviešiem pasaulē” apciemoja dažus no tiem.

Vācijā  vēlēšanu iecirkņi būs Latvijas Republikas Goda konsulātā Minhenē, Frankfurtes pilsētas kultūras namā, Latviešu centrā "Bērzaine" un Latviešu centrā Minsterē. Minsteres Latviešu centrā ielūkojāmies kopā ar tā valdes priekšsēdi Ingūnu Šķesteri. Mūsu tautieši - dubultpilsoņi, kuriem ir Latvijas un vēl kādas citas Eiropas valsts pilsonība, atrodas izvēles priekšā - balsot par savas mītnes valsts vai kādu no Latvijas deputātu sarakstiem. Šī problēma nav aktuāla valstīs, kas nav Eiropas Savienībā, piemēram, ASV un Austrālijā. Jā, visai interesanti - arī turienes mūsu valsts pilsoņiem ir tiesības vēlēt Eiropas Parlamentu. ASV, Čikāgā varēs doties balsot uz Čikāgas Ciānas draudzes telpām, un to, ka šī izdevība noteikti ir jāizmanto, jo arī mūsu deputātiem ir iespēja aizstāvēt Latvijas intereses, ir pārliecināts Vēlēšanu iecirkņa izveides iniciators, Latvijas goda konsuls Ilinoisā Roberts Blumbergs un Čikāgas iecirkņa vadītāja Laura Ludika Bībere. Tā kā vēlēšanu iecirkņi darbosies no 8.00 līdz 20.00 pēc vietējā laika, tad vieni no pirmajiem, kas izdarījuši savu izvēli, būs Austrālijas latvieši. Par vēlēšanu norises vietu izvēlēta Adelaides Latviešu biedrības mājvieta, un vēlēšanu dienā būt aktīviem mudināja biedrības priekšsēde Ilze Radziņa.