Šoreiz „Latviešiem pasaulē apciemoja savus tuvākos aizjūras ziemeļu kaimiņus - Dāniju (attēlā) un Norvēģiju.

Dānijā ieradīsimies burtiski īsu brīdi pirms turienes kādreizējo vikingu brīvpilsētu  Baltijas jūras dienvidrietumu krastā pieskandinās varenās latviešu balsis. Gatavojoties šīs vasaras lielajiem Dziesmu svētkiem, nedēļas nogalē tur uz trīs dienu ilgu radošo nometni pulcēsies 5 kori: Kopenhāgenas latviešu kora "In Corde Meo", Latviešu - dāņu biedrības koris „Rietumvējš”, Dienvidzviedrijas latviešu koris „Skane”, latviešu - somu koris „Ziemeļmeita” un Igaunijas latviešu koris „Ziemeļu balsis”. Pirms dziesmotā maratona sazinājāmies ar „In Corde Meo” diriģenti, kura nu arī uzņēmusies Dānijas latviešu apvienotā kora virsvadību - Andu Dyrlund-Parbst. Kora nosaukumu iedvesmojusi  Lolitas Ritmanes un Māras Zālītes dziesma  “Manā sirdī”, kuras latīniskais  tulkojums „In Corde Meo” izvēlēts par kora oficiālo nosaukumu, dziedātāju sirdīs simbolizējot saikni ar Latviju. Viens no spilgtākajiem notikumiem kolektīva vēsturē neapšaubāmi bijusi dalība XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos 2018. gadā, Rīgā, tādēļ ar nepacietību un lielu atbildības sajūtu tiek gaidīts šīs vasaras Mežaparka piedzīvojums.

Diriģentei Andai LR2 ēterā pievienojās „Ziemeļmeitas” un „Ziemeļu balsu” mākslinieciskais vadītājs Ilmārs Millers, kurš ir Ziemeļvalstu kora nometnes idejas autors.

Pametuši darbīgi, rosīgi dziedošo Dāniju, Norvēģijā ieradīsimies taisnā ceļā uz balli. Stavangeres latviešu biedrība un tās vadītāja Ieva Valena aicinās uz tur vēl nebijušu notikumu - uz Masku balli karnevālu! Tādēļ visi mudināti gādāt maskas, tērpus, parūkas, aksesuārus, ņemt līdzi draugus, radus, kaimiņus un groziņu, ļauties atrakcijām, konkursiem, masku un tērpu parādei un, protams, dejām, dejām, dejām! Uz pasākumu ieradīšoties arī muzicējošie viesi no Latvijas - Agnese Kuplēna kopā ar Jāni Strazdu.