Latvijā Neatkarības atjaunošanas svētki jau aizvadīti, tie joprojām pilnā sparā rit Īrijā: Latvijas vēstniecība Īrijā aicina turpināt tradīciju un visus, kam Latvija sirdī, pievienoties latviešu kāpienam Svētā Patrika kalnā. Kāpiens veltīts Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienai, kalna virsotnē tiks izritināts Latvijas karogs un nodziedāta Latvijas himna, bet pakājē notiks Baltā galdauta svētku pikniks.

Savukārt Dublinā norisināsies vokālais konkurss “Kas var mani aizdziedāt?”. Tajā  aicinātas piedalīties ģimenes, kuras ikdienā muzicē savam priekam un vēlas priecēt arī citus, arī individuālie izpildītāji, dueti, ansambļi un kori. Svētkus ar solo programmu Ukrainas atbalstam kuplinās Latvijā pazīstamais  „Dzelzs vilka” līderis Juris Kaukulis, Birmingemas mazais teātris un koris “LA’IR” ar TDK „Karbunkulis” dejotājiem un mūziklu “Miglā iesprostotie”. Šo daudzveidīgo pasākumu organizē „Labo cilvēku klubs”, kas ik gadu rīko arī apbalvošanas ceremoniju “Latvijas lepnums Īrijā”. „Latviešiem pasaulē” tikāmies ar Ilzi Ceiču no „Labo cilvēku kluba”.

Savukārt ciklā „Eslingenas stāsti” viesojās Latvijas Nacionālā arhīva eksperte Agnija Lesničenoka. Agnija pēta un popularizē trimdas dokumentāro mantojumu un „Latviešiem pasaulē” iepazīstinās ar diplomātu un savulaik Eslingenas bēgļu nometnes vecāko Kārli Kalniņu - bijušo Latvijas ģenerālkonsulāta Berlīnē atašeju, Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas nodaļas vadītāju. Viņš jokojot sevi dēvējis par Eslingenas latviešu „pagastveci” un šo amatu pildījis no 1945. gada līdz 1952. gadam, kad sakarā ar bēgļu masveida izceļošanu no Vācijas uz ASV, Kanādu, Austrāliju u.c. mītnes valstīm Eslingenas nometni slēdza. Kalniņš pārcēlies uz ASV, kur iekārtojies darbā Vašingtonā par ASV Luterāņu nacionālās padomes palīdzības nozares asistentu.