Turpinās vasara ar dažādām šim gadalaikam raksturīgajām aktivitātēm - ne tikai ar festivāliem, koncertiem un dažnedažādiem svētkiem, bet arī ar bērnu vasaras nometņu bumu.

„Latviešiem pasaulē” ielūkosies dažās no tām:

Lai veicinātu latviešu bērnu savstarpējo draudzību diasporas mītnes zemēs, Daugavas Vanagi Vācijā bērnus un jauniešus ar ģimenēm no visas Eiropa šovasar aicinājuši uz Latviešu centru Bērzainē Freiburgā, kur četrās lieliskās un latviskās jūlija nedēļas nogalēs norisinās nometne „Eiropas mazais latvietis”. Par Bērzainē jau piedzīvoto un to, kas vēl gaidāms „Latviešiem pasaulē” stastīja nometnes vadītāja Dina Emeriha.

Tradīcijām bagāts ir Eiropas Vasaras skola, kura norisinās jau kopš 1979. gada. Pirmsākumos skola notikusi Minstres Latviešu Ģimnāzijas telpās un tajā mācījušies bērni ne tikai no Eiropas trimdas mītņu zemēm, bet arī no Amerikas, Kanādas, Austrālijas un pat Arābu Apvienotiem Emirātiem. Līdz ar Latvijas neatkarības atgūšanu, EVS pārcēlusies uz Latviju. „Latviešiem pasaulē” atmiņās par skolas laiku dalījās tās kādreizējā dalībniece, šobrīd Eiropas Latviešu apvienības priekšsēde Justīne Krēsliņa no Zviedrijas.

Jūlija nogalē Valmierā jau otro reizi norisināsies Vidzemes vasaras skola „Olimpiskais kvants”, kur diasporas un Latvijas jaunieši kopīgās aktivitātēs varēs iegūt jaunus draugus, iepazīt Valmieras pilsētu, Vidzemes vēsturi un kultūru un stiprināt izpratni par brīvprātīgo darbu. Lai veicinātu jauniešu zināšanas par sportu, „Olimpiskajā kvantā” paredzēts arī ieskats Latvijas sporta vēsturē un tikšanās ar Latvijas sporta personībām un vadošo sporta organizāciju pārstāvjiem. Turklāt nometnes programmā plānotas arī latviešu valodas nodarbības. Plašāk par „Olimpiskā kvanta” iecerēm uzzinājām no nometnes vadītājas Jolantas Dukures.

Lai  stiprinātu diasporas bērnu un jauniešu saikni ar Latviju, uz nometni „Daugavas stāsti”, kas notiks Dignājā aicināja tās rīkotāja, Milānas un Boloņas latviešu skolas vadītāja Ilze Atardo (attēlā).  Nometnes dalībnieki ciemosies Raiņa bērnu dienu zemē – Tadenavā un izstaigās Valda “Staburaga bērnu” takas Vīgantes parkā, iepazīs Latvijas puķes Kaldabruņas Pļavas muzejā un sajutīs senatnes elpu  Krustpils pilī, iepazīs Daugavas pārceltuves šarmu, Līvānu stikla un amatniecības centru.