Jau gandrīz pusgadsimtu aprīļa nogalē tiek svinēta deja. Jo kopš 1982. gada pēc UNESCO Starptautiskās dejas padomes iniciatīvas 29. aprīlis tiek atzīmēts kā Starptautiskā dejas diena. „Latviešiem pasaulē” sūta sirsnīgus sveicienus it visiem saviem mīļajiem draugiem - Tautas deju kopām visā plašajā pasaulē, bet šoreiz Dejas dienā īpaši suminājām Stokholmas TDK „Zibenītis” un viņu vadītāju Ivetu Lāci. Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā viņi rīko grandiozu dzimšanas dienas festivālu, kurā kā viesi ielūgti „Zibenīša” dejojošie kolēģi: TDK „Aurora” no Helsinkiem, „MiLaDeKo” no Minsteres, „Ziemeļblāzma” no Dānijas, „Pērkoņkalns” no Bergenas, „Zalktis” un SDK „Mētra” no Latvijas. „Zibenīša” jubilejas koncerta nosaukums visai noslēpumaini asprātīgs  „Zibenīgie gadus neskaita”! Tomēr „pa kluso” varam pačukstēt,  ka „Zibenīgo” dzimšanas dienas tortē saskaitījām 10 svecītes!

Savukārt uz vēl apaļāku jubileju ielūdz Toronto. Tur 4. maijā pie balti klātiem galdiem uz dziesmu pēcpusdienu "Em. Melngailim 150" ielūdz  Latviešu mūzikas ansamblis “Skanda” un tā vadītājs mūziķis, komponists un diriģents Jānis Beloglāzovs. Arī pašam Jānim šogad nozīmīga jubileja - 50 gadi kopš viņš diriģē korus. Savu mūziķa karjeru sācis kā pavisam „zaļš” un nepieredzējis jauneklis, kuram negaidot bijis „jāielec” kora diriģenta lomā, vēlāk jau daudzkārt stājies lielā kopkora priekšā, bet šīs vasaras Toronto Dziesmu svētkos skanēs viņa apdarinātā tautasdziesma „Ejme, ejme, mōseņas”, kuru pats arī diriģēs. Vaicāts par savu pusgadsimta radošās jubilejas koncertu, Jānis smej, ka to svinēšot reizē ar dziesmu svētkiem.

Atgriežoties Eiropā, piestāsim Īrijā, kur 5. maijā Dublinas vecpilsēta kārtējo reizi pārtaps par Latviju. Jau trīspadsmito reizi visi laipni gaidīti Latviešu kultūras dienās Īrijā 2024. Būs svētku parādes gājiens un koncerts, kori, deju kolektīvi, lieli un mazi dziedātāji, meistarklases un performances, amatnieku un gastronomisko gardumu tirdziņš. Pērn Latviešu kultūras svētkos Īrijā piedalījās teju 200 dalībnieki un tos apmeklēja vairāk nekā 1000 skatītāji, kuru vidū bija gan tautieši, gan tūristi, gan vietējie Īrijas iedzīvotāji. Lai detalizētāk uzzinātu par Kultūras dienas norisi, „Latviešiem pasaulē” sazinājās ar  Latviešu biedrības Īrijā priekšsēdētāju Ingunu Grietiņu-Dārziņu.