Valsts svētkos Rīgā, kinoteātrī “Splendid Palace” pirmizrādi piedzīvoja jauna dokumentālā filma "Valiant! Brauciens uz brīvu Latviju". Tās tapšanu rosinājis muzejs un pētniecības centrs "Latvieši pasaulē", un kinolente stāsta par trimdas latviešu jauniešu politiskajām aktivitātēm 20. gadsimta 80. gados, kad viņi dažādās atraktīvās demonstrācijās nemitīgi atgādināja pasaules medijiem un sabiedrībai par to, ka Baltijas valstis ir okupētas, nevis labprātīgi pievienojušās PSRS. Filma ir aizraujošs stāsts par trimdas latviešu jauniešu izdomu, trakulīgumu, drosmi un nacionālpatriotisko stāju.

Filmas pirmizrāde ārpus Latvijas notiks 2022. gada vasarā Dziesmu un deju svētku laikā Minesotā, ASV, bet „Latviešiem pasaulē” tikāmies ar tās idejas autorēm un daļu no radošās komandas – producenti Mariannu Auliciemu un režisori, ASV latvieti, dokumentālā cikla “Trimda dimd!” veidotāju Māru Pelēci.

Savukārt par diasporas uzņēmēju kopienu ESI.LV uzzinājām no Ilzes Spīgules Buitenweg. Latvijas izcelsmes Eiropas uzņēmēju un uzņēmīgo tīklošanās pasākumus regulāri organizē diasporas biedrība “Ekonomiskā sadarbība un investīcijas Latvijai” jeb kustība #esiLV kopā ar latviešu uzņēmēju klubiem un kustībām no Vācijas, Anglijas, Zviedrijas, Luksemburgas. Virtuālajos saietos ir iespēja iegūt jaunas zināšanas, izveidot sadarbības tīklus un kontaktus ar citu valstu partneriem un klientiem. Katrā pasākumā ir lekcija vai vērtīga informācija par to, kas var noderēt diasporas un arī Latvijas uzņēmējiem, bez tam katram dalībniekam ir iespēja iepazīstināt ar sevi un iepazīt citus, apmainīties ar kontaktiem un informāciju. Gaidāmajā virtuālajā tikšanās reizē  akcents tiks likts uz autentisko līderību un kā pilnveidot līderības prasmes, veiksmīgi komunicēt, veidot izcilu komandu un sasniegt rezultātus.