Gads tikko ieskrējies un latvieši visā pasaulē jau sāk dzīvot lielo vasaras notikumu gaidās - Eslingenas dziesmu svētkiem Vācijā tiks svinēta 75. Gadadiena, bet Misipi upes krastā, Minesotā norisināsies XV Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki ASV.

„Latviešiem pasaulē” šoreiz vēl nedaudz pakavējās aizvadītā gada skaistajās atmiņās. Viesojāmies Latviešu sestdienas skoliņā „Burtnieks” Wolverhamptonā, Apvienotajā Karalistē, kur gada nogalē bērni kopā ar jautriem rūķiem, rotaļām un dejām nosvinējuši Ziemassvētkus. Bet skoliņas direktore Sarmīte Lasmane gandarīta par Eiropas Latviešu apvienības un diasporas uzņēmēju, profesionāļu un zinātnieku kustības #esiLV jaunā projekta, kurā zinātnieki aicināti ar savu darbu iepazīstināt diasporas latviešu skolu bērnus un jauniešus, pirmo aizraujošo nodarbību. Tajā zinātniece Dr. Baiba Prūse no Itālijas „Burtnieka” bērniem skaidrojusi, kas ir herbārijs un kā to veido, kā arī dalījusies savā pieredzē augu vākšanā, kaltēšanā un herbārija veidošanā.

Savukārt Briselē decembris aizritējis pasaku gaisotnē, jo Sirsnīgais Briseles latviešu teātris un tā aktieri radījuši brīnišķīgu dāvanu - katrai decembra dienai no 1. līdz 25. decembrim pa vienai pasakai. Šobrīd pasaku video joprojām priecē teātra Facebook kontā. „Latviešiem pasaulē” viešņa Ieva Brinkmane ir gan Sirsnīgā Briseles teātra aktrise, gan Briseles latviešu skoliņas, kur bērni nopietni mācās, lasa, dzied, muzicē, iet rotaļās, klausās, min, veido, glezno un kopā svin svētkus, skolotāja.