“Latviešiem pasaulē” ciemojās pie darbīgajiem mūsējiem gan otrajā mazākajā Eiropas valstī  - Luksemburgā, gan pēc iedzīvotāju skaita lielākajā pilsētā Eiropā un ceturtajā lielākajā pasaulē - 14 miljonu Stambulā.

Brīdī, kad viesojāmies kāzu kleitu un aksesuāru salonā “Biancaneve Bridal Boutique” Luksemburgā, tur valdīja ne tikai baltā burvība, bet arī liela rosība, jo apskatīt jauno kolekciju un izvēlēties savu īpašo tērpu bija ieradušās divas topošās līgavas. Kāzu salona īpašnieces ir uzņēmīgas latvietes - māsas Linna un Līva Kārkliņas. Līva pati ir modes dizainere, bet līdzās viņas veidotajām kolekcijām salonā atrodami arī slavenu zīmolu darinājumi.

Savukārt Latvijas dabas iedarbīgie un spēkpilnie augu un ogu ekstrakti savienojumā ar dienvidu zemju vērtīgajām eļļām ir Stambulā mītošās latvietes Skaidrītes Dzenes radītā dabīgās kosmētikas zīmola “Anne Nature” koncepcijas pamatā. „Anne” turku valodā nozīmē “māte”, “nature” angliski – daba. Produkcija (ķermeņa un matu kopšanas līdzekļi) pēc Skaidrītes izstrādātajām receptūrām tiek ražoti Latvijā, un to var atrast gan interneta vietnēs, gan Turcijas ekoveikaliņos.

Bez tam Skaidrīte Dzene ir arī Latviešu kultūras biedrības Turcijā vadītāja un Stambulas latviešu skolas “Pipariņi” skolotāja. Turcijā ir viena no jaunākajām latviešu diasporām un, dzīvojot musulmaņu valstī ar atšķirīgām tradīcijām un reliģiju, lielākais izaicinājums ir bērnos veidot izpratni par latviešu valodu un, priekšstatu par to, kas ir Ziemassvētki, Jāņi, Lieldienas, Mārtiņi.