Ja vaicāsiet: kas kopīgs Brazīlijai, Beļģijai un Latvijai? - Tā ir Gaisma. Bet, ja jautāsiet: kas kopīgs Zambijai, Zimbabvei un Namībijai? - atbilde varētu skanēt: Tā ir Latvija!

Gada tumšākais laiks, kad atlicis mēnesis līdz Ziemassvētkiem, Beļģijā, Briseles Tevūrenas baznīcā tiks ieskandināts ar koncertuzvedumu „Gaismas bruņinieks”. Tajā pasaulslavenā brazīliešu autora Paulu Koelju stāsti savīsies ar gaismu apliecinošām dziesmām no dažādām pasaules malām - no Latvijas līdz pat Dienvidāfrikai. Koncertuzvedums, kura ideja pieder Sirsnīgajam Briseles teātrim, jau kļuvis par skaistu tradīciju un norisināsies otro reizi. Tā mērķis ir ar ziedojumiem atbalstīt Ukrainu, jo labais uzvarēs ļauno un pēc tumsas vienmēr būs gaisma. Vai koncertā izskanēs arī latviešu kora mūzikas pērle - „Gaismas pils”, uzzinājām no Briseles diriģenta Kārļa Ostrovska.

Latvijas, kā gudras, inovatīvas, uzņēmīgas un modernu zināšanu eksporta valsts vārds jau otro gadu tiek daudzināts Āfrikā. Jo jau otro sezonu tiek īstenots projekts “She Rebuilds the World” (“Viņa pārveido pasauli”). Tajā rokrokā darbojas Latvijas un diasporas eksperti, bet iniciatore ir Latvijas izcelsmes uzņēmēju, zinātnieku un nozares profesionāļu kustība #esiLV. Programmas mērķis ir ar zināšanām un  pieredzi sniegt atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai meitenēm un sievietēm Āfrikas kontinentā. Zīmols “She Rebuilds the World” jau kļuvis atpazīstams un iemantojis lielu atsaucību - šogad programmai pieteikušās 1500 sievietes. Turklāt divām iepriekšējām dalībvalstīm - Zambijai un Namībijai piepulcējusies ar Zimbabve - valsts ar sarežģītu sociālo situāciju un augstu bezdarba līmeni. Starp citu, kamēr daiļā dzimuma pārstāves smēlušās jaunas zinības un gudrības, tikmēr namībiešu puiši apguvuši populārās latviešu dejas “Es izjāju prūšu zemi” soļus! Par projekta jaunumiem un aktualitātēm uzzinājām no #esiLV valsts tēla domnīcas vadītājas Ievas Jākobsones-Bellomi.