Vasarīgais laiks un Covid ierobežojumu mīkstināšana liek sarosīties ne tikai Latvijas kultūras dzīvei, bet arī citviet pasaulē. „Latviešiem pasaulē” attālināti paviesojās divās mūsējo tikšanās vietās: Bergenā un Bērzainē.

Nedēļas nogalē „Bergauša” zēnu koris un folkloras kopa, deju kolektīvi „Pērkonkalns” un „Ozoliņš”, koris "Laipa" un radošie latvieši no visas Norvēģijas pulcēsies dienvidrietumu pilsētā Ziemeļjūras krastā Bergenā, lai piedalītos Reģionālajos kultūras svētkos. To ietvaros notiks dažādas meistarklases, bet noslēgumā XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerts Bergenā, uz kuru pat būs ieradies populārais viesdiriģents no Latvijas - Kaspars Ādamsons. ”Latviešiem pasaulē” svētku atmosfērā palīdzēs iejusties Latviešu biedrība Bergenā vadītāja Ilga Švāne, kura pārliecināta, ka tieši dziesma ir tā, kas ārpus Latvijas dzīvojošajiem bērniem palīdz ar latviešu valodas apguvi.

Savukārt Latviešu kultūras centrs un viesu nams „Bērzaine” Freiburgā, Dienvidvācijā jau 70 gadus laipni ver durvis saviem apmeklētājiem un šovasar ar devīzi „Es zinu, ka mēs vēlreiz satiksimies” aicina kopā dziedāt, dejot, apgūt jaunas zināšanas, dibināt jaunas draudzības un svinēt latvietību latviešu ģimeņu saieta 3x3 nedēļas nogalēs! Tajās katrs rīts sākas ar ķermeņa un gara atmodināšanu, bet dienas turpinājumā varēs mācīties aust bez stellēm, apgūt pirts gudrības, doties apkārtnes ekskursijās un klausīties „Bērzaines” saimnieces Ineses Avenas stāstos par latviešu rakstniekiem trimdā Vācijā un Šveicē, tostarp par Zentu Mauriņu un Konstantīnu Raudivi un Bad Krozingen. Inese Avena apsolījusi arī kādu attālinātu stāstu LR2 „Latviešiem pasaulē” klausītājiem.