Šoreiz „Latviešiem pasaulē” baudīsim gadalaiku kontrastus gandrīz vai divos Zemeslodes galējos punktos – Ziemeļu puslodē, Dānijā un Dienvidu puslodē, Austrālijā.

Neparastā, krāšņā un retā dabas parādība - ziemeļblāzma, kas rodas gaisam mijiedarbojoties ar Saules vēja daļiņām un  izpaužas kā atmosfēras augšējo slāņu spīdēšana, visbiežāk novērojama Zemeslodes polu tuvumā, pavasarī un rudenī. Tomēr „Latviešiem pasaulē” brīnumainā veidā ar „Ziemeļblāzmu” izdosies sastapties neparastā gadalaikā un vietā - ziemā un LR2 ēterā. Kā tas iespējams? „Ziemeļblāzma” ir latviešu - dāņu biedrības Tautas Deju kopa, kas darbojas Dānijas dienvidaustrumu pilsētā Vejlē, blakus gleznainajiem Vejles fjordiem. Pērnās sezonas statistika liecina, ka  jautrā un pozitīvā kompānijā aizvadīti  32 kopīgi sestdienu mēģinājumi ar līdzpaņemto gardumu baudīšanu dejošanas pauzēs, 150 deju stundas, 3 fantastiski koncerti, 2 sviedriem pilnas treniņnometnes un 8 dienas Latvijas Dziesmu un Deju Svētkos. Šis gads sācies ar sportiskām aktivitātēm un volejbola turnīru, savukārt marta sākumā dejotāji kopā ar savu vadītāju Danielu Vanceviču aicina uz koncertu „Dejas ceļojums”, kur „Ziemeļblāzmai” pievienosies draugu kolektīvi - TAD „Ūsiņš” no Saldus un bērnu deju kolektīvs „Mazputniņš”.

Izbaudījuši skarbo ziemeļu šarmu, dosimies uz Zemes dienvidu puslodi - vietu, kur mīt saule un ķenguri un pirmās liecības par latviešiem parādījušās jau gandrīz pirms 200 gadiem un valsti, kas pēckara gados uzņēmusi gandrīz 20 tūkstošu bēgļu no Latvijas. Austrāliju iepazinām kopā ar grupu „JŌRA”, kura tikko atgriezusies no mēnesi ilga radoša ceļojuma par eksotisko kontinentu, un mūziķiem Laumu Matuli un Ivaru Štubi (attēlā). „JŌRAS”  maršruts pa Austrāliju sākās ar dalību Latviešu Kultūras dienās Melburnā un 3x3 saietā, kur grupas mūziķi vadīja nodarbības  tradicionālajā dziedāšanā, kokles spēlē un folklorā, tad turpinājās ar koncerttūri Melburnā, Adelaidē, Pt. Fairy un Robe un jauniešu vasaras nometni latviešu īpašumā “Dzintaros” un noslēdzās ar uzstāšanos vienā no pazīstamākajām “World Music” jeb pasaules – mūzikas norises vietām Melburnā - “Open Studio”.