Raidījumam „Latviešiem pasaulē” šoreiz startu devām ar meteoroloģisko prognozi: Pēdējā siltajā pavasara vakarā pirms sinoptiķu solītā ziemīgā aukstuma viļņa LR2 ēterā valdīja rietumu puses vēji, jo iepazīsimies ar Latviešu - dāņu biedrības kori „Rietumvējš” (attēlā).

Sācies kā maiga vēja pūsmiņa meiteņu ansambļa veidolā, vairāk nekā 10 gadu laikā pieņēmies spēkā un izaudzis par kārtīgu jaukto kori, kura balss atskanējusi gan Vispārējos Latviešu Dziesmu un deju svētkos, gan Eslingenas Dziesmu svētkos 2017. gadā, arī Latviešu Dienās Edinburgā un Kanādas Dziesmu svētkos Toronto. Ar aktuālākajiem notikumiem kora dzīvē iepazīstinās dziedātāja Lienīte Jakovļeva: Jaunais gads iesācies vareni - ar 2 jauniem dziedātājiem,  Sct. Michaelis baznīcā Fredericijā aizvadīts pirmais koncerts, bet aprīlī visi laipni aicināti uz nākamo uzstāšanos Temas baznīcā (Them kirke). „Rietumvējš” pārliecināts, ka dziesma var saliedēt, iepriecināt, palīdzēt tikt cauri grūtībām un ieviest cerību, tāpēc, atbalstot Ukrainu, uz mēģinājumu ieradušies tērpti zili dzeltenās krāsās un kopā nodziedājuši dziesmu ukraiņu valodā. Bet vasaras ieceres grandiozas - plānots doties gan uz Dziesmu svētkiem  Eslingenā, gan Minesotas Dziesmu svētkiem ASV.

Savukārt „Latviešiem pasaulē” Eslingenā paviesoties piedāvāja jau šobrīd. Vērienīgās Dziesmu svētku programmas gatavošanas un slīpēšanas darbs tur norit jau pilnā sparā, un ielūkoties notikumu epicentrā un aizraujošajā radošajā procesā mums palīdzēja svētku galvenā virsvadītāja Laura Putāne un deju nozares vadītāja Solveiga Slaidiņa. Solveiga no Īrijas uz svētkiem dosies kopā ar savu uzticamo komandu - tautas deju kopu „Karbunkulis”. Plānots, ka nedēļas nogalē pirms Jāņiem Eslingenu pieskandinās ap septiņiem simtiem dalībnieku no 12 valstīm - 20 kori, 19 deju kopas, 8 bērnu un pieaugušo folkloras kopas, 3 teātri, un, protams, arī skatītāji no visas pasaules.