Mūsu sirmā jubilāre savos cienījamajos gados var justies tiešām laimīga! Jo šķiet, ka Latvijas 104. dzimšanas diena ar patiesu mīlestību, cieņu un sirsnību tiek svinēta it visur un sarkanbaltsarkanais karogs lepni viļņojas pāri visai pasaulei – no Adelaides, Sidnejas un Kanberas Austrālijā līdz pat Bostonai, Filadelfijai, Losandželosai un Sietlai Amerikā, Toronto un Hamiltonai Kanādā. Protams, ar bezgala daudzveidīgu svētku pasākumu klāstu Latviju jubilejā sveic arī Eiropas latvieši. „Latviešiem pasaulē” paviesojās dažos no tiem.

Dziedāšana ir nozīmīga latviešu identitātes sastāvdaļa. Latvieši ar to izaug, dalās ar šo mantojumu, kā arī caur to pārstāv savu tautu” ārzemēs” - tā atzīst trīs kori - Nīderlandes latviešu koris, Briseles latviešu koris un Parīzes latviešu koris LATVE, kuri jau kopš vasaras cītīgi strādājuši, lai sagatavotu vērienīgu koncertprogrammu kopā ar dziedātāju Igo. Tā jau ieskandināta Nīderlandē un Beļģijā, bet par svētku sērijas kulminācijas koncertu „Dzintara balsis”, kas vēl gaidāms Parīzē, „Latviešiem pasaulē” stāstīja Parīzes kora LATVE diriģente Ināra Braže.

Oktobra nogalē savu valsts neatkarības jubileju svinēja Latvijas vienaudze Čehija, Hradec Kralovas pilsētā atklāta izstāde “Čehijas - Baltijas gadsimts”, bet uz kopīgu Valsts svētku atzīmēšanu vēstniecībā Prāgā „Latviešiem pasaulē” aicināja Latvijas vēstniece Čehijā Gunta Pastore.

Kā vienmēr aktīvi ir Anglijas latvieši. Tur svētku klāstā ir gan teātra izrādes un koncerti, gan bērnu disko un pieaugušo balles ar dejām, ar un bez groziņiem. „Latviešiem pasaulē” sazinājāmies ar Anglijā mītošo latviešu mūziķi Eduardu Griezni, kurš kopā ar kolēģiem, Londonas latviešu kori, deju kopām „Jautrais pāris” un „Salinieki” uzstājās Holy Sepulchre baznīcā Londonā.

Lai ar īstu enerģijas, jaudas un spēka kokteili trīs svētku koncertos sveiktu Anglijas latviešus uz Apvienoto Karalisti devusies Latvijas roka leģenda - grupa „Līvi”. Viņu solists Buks tūres starplaikā apsolījis dalījās iespaidos ar „Latviešiem pasaulē”. Bet Dienvidzviedrijas Latviešu biedrības dalībniekus, viņu cittautiešu radus un draugus ar koncertu un lustīgu balli priecēja brāļi Auzāni.