Priecīgs satraukumus valda Amerikas krastā, kur lasot Jāņuzāles un pošoties Jāņu svinībām, pamazām arī tiek krāmētas ceļasomas Latvijas apciemojumam.

Pirmo reizi ar divām viesizrādēm- “Anšlavs un Veronika” un “Ķēves dēls Kurbads”, kuras tiks izrādītas „Siguldas devonā” un ZEIT radošā kvartālā, Latviju apciemos Sanfrancisko Jaunais teātris, šobrīd vienīgais aktīvais latviešu teātris ASV. Abas  izrādes veidotas pēc trimdas autoru darbiem, turklāt vienā no tām- titullomā ( Anšlava Eglīša lomā) varēsim redzēt Jaunā Rīgas teātra zvaigzni -aktieri Kasparu Znotiņu. „Latviešiem pasaulē” pirmsviesizrāžu „drudzī” satiksimies ar trim no Sanfrancisko Jaunā teātra trupas: teātra vadītāju un režisori Māru Lewis, kura teātra mīlestību mantojusi no tēva, Nacionālā teātra aktiera; aktrisi Gundegu Ozolu-Biti, kuras tēvs savukārt bijis varens runu teicējs un deklamētājs un  pūtēju orķestru diriģents Rūjienas pusē, un aktrisi Tairu Zoldneri, kurai skatuves debija savulaik bijusi 11 gadu vecumā- viens no zēniem skolēnu izrādē “Emīls uz Berlīnes zēni”.

Gaidāmā Latvijas piedzīvojuma noskaņas valda arī Ņujorkas pusē, kur tikai pirms pāris gadiem radusies tautas deju kopa “Jumalīte” kopā ar savu vadītāju Māru Zālīti pošas saviem pirmajiem Dziesmu un deju svētkiem. „Jumalītē” kopīgā dejas solī vienojas gan trimdinieku pēcteči, gan tikai nesen iebraukušie, gan pieredzējuši dejotāji, gan iesācēji. Nedēļas nogalē Ņūdžersijas latviešu īpašumā Priedainē ieskandināt Saulgriežus pulcēsies turienes tautieši, kurus ar priekšnesumiem priecēs „Jumis”, „Mazais Jumis”, Ņūdžersijas latviešu pamatskolas koklētāji un Ņujorkas latviešu kora dziedātāji. „Jumalīte” atrādīšot deju lielkoncertam „Mūžīgais dzinējs” samācītas dejas, bet Saulgriežu ballītē visi varēs kārtīgi izdancoties kopā ar Eviju Sloku & co.