„Latviešiem pasaulē” šoreiz atradīsies divu vērienīgu notikumu epicentrā.

Rīgā norisinās 9. Latvijas Ārstu kongress, kurā tiekas latviešu medicīnas korifeji no visas pasaules un kura ietvaros vienlaikus tiek svinēta Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) 75 gadu jubileja. Pasaules latviešu ārstu kongresa ideja pieder ASV ortopēdam, profesoram Bertramam Zariņam, kurš kopā ar profesoriem Kristapu Kegi un Viktoru Kalnbērzu rada iespēju 1989. gadā Rīgā rīkot Pirmo Vispasaules Latviešu ārstu kongresu, kas kļuva par vienu no Trešās atmodas nozīmīgākajiem notikumiem. Latvijas Ārstu kongresu rīko Latvijas Ārstu biedrība sadarbībā ar Latviešu ārstu un zobārstu apvienību, lai dotu iespēju ārstiem no Latvijas un visiem tiem, kas jūtas piederīgi šai valstij – ir dzimuši, auguši, mācījušies vai strādājuši Latvijā, vai arī viņu dzimtas saknes nāk no Latvijas, būt kopā profesionālajos svētkos, pievienoties diskusijām un dalīties pieredzē. „Latviešiem pasaulē” viesojās LĀZA valdes loceklis Sietlas, ASV Pacific Medical Centers daudzspecialitāšu grupas praktizējošs medicīniskais onkologs un hematologs Dr. Atis Bārzdiņš (attēlā).

Savukārt visa diasporas latviešu teātra pasaule pulcējas Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienības (PLATS)  saietā "Plats solis".

Zviedrijā, Stokholmā, Zviedrijā. PLATS apvieno 22 amatierteātrus  un vairākus simtus diasporas teātra entuziastus – režisorus, aktierus, scenogrāfus, horeogrāfus, tērpu dizainerus, skaņu un gaismu operatorus un virkni citu palīgu, kas kopējam rezultātam nežēlo ne laiku, ne enerģiju. Saietā „Pats solis” latviešu teātri no Zviedrijas, Dānijas, Norvēģijas, Somijas, Islandes, Īrijas, Lielbritānijas, Itālijas un Austrālijas izrādīs savus iestudējumus, notiks meistarklases, diskusijas, tiks sumināts lieliskākais aktieris un aktrise, spilgtākais iestudējums, labākā režija utt.

Lai dalītos iespaidos ar „Latviešiem pasaulē” klausītājiem, radošajā teātra virpulī brīdi sarunai izbrīvēja saieta „mājasmāte” Gunta Eneroth no Zviedrijas latviešu apvienības, Aija Pedersena no Latviešu – dāņu biedrības amatierteātra „Pūpols” un Latviešu teātra Itālijā "MOMENTO"  vadītāja un režisore Lāsma Pintere.

Stokholmā pirmizrādi piedzīvos „MOMENTO” īsizrāžu cikls “Sarunas”, bet „Pūpols”  piedāvās Leldes Stumbres „Edas zvaigžņu stunda”.