Sveiciens visiem LR2 klausītājiem un „Latviešiem pasaulē” draugiem! Jaunajā gadā LR2 ēterā tiekamies jaunā laikā - svētdienās, kas pasaules latviešiem tradicionāli ir kopā sanākšanas un latvietības svinēšanas dienas. Iegaumējiet jauno „Latviešiem pasaulē” skanēšanas laiku: svētdienās plkst. 5 pēcpusdienā pēc Latvijas laika, kad Amerikas un Kanādas krastā ir agrs brīvdienas rīts, Eiropā - pēcpusdiena, bet Austrālijas kontinentā, lai mūs dzirdētu, būs jāpārtrauc saldākie nakts sapnīši.

Daudzviet pasaulē Vecais gads aizvadīts un Jaunais sagaidīts kopā ar savējiem, lustīgās un krāšņās ballītēs. Vienas no vērienīgākajām svinībām norisinājās Melburnā, Austrālijas Latviešu Kultūras dienu izskaņā. Tomēr Austrālija pēc ballītes neatpūšas un jau 2. janvāra rītā modusies visai žiperīga un darbīga. Iemesls - šī gada pirmais 3x3 saiets, kas parūpējies par aizraujošiem piedzīvojumiem veselas nedēļas garumā: Ikrīta saullēkta sagaidīšanu, „iekšējo bateriju uzlādēšanu” un meža peldēm; kulinārijas, izšūšanas, kokles spēles un tradicionālās dziedāšanas meistarklasēm; ar spēļu un pasaku palīdzību latviešu valodas mācīšanu mazajiem ķipariem, bet diskusijām par politikas aktualitātēm lielajiem. Arī sportiskā gara uzturēšanā izvēle visai plaša- klinšu kāpšana, virvju trase, pārgājieni un zolīte! Tuvojoties 3x3 finišam, sazinājāmies ar tā vadītāju Antu Brahmani, kurai kopā ar dzīvesbiedru Artūru Landsbergu jau ir samērā vērā ņemama saietu organizēšanas pieredze.

Ielūkojoties šīgada 3x3 saietu kalendārā, varam pamanīt, ka šovasar tie norisināsies Latvijā - Koknesē, Amerikā - Garezerā, Īrijā un, protams, arī Vācijā - latviešu īpašumā Bērzainē. „Latviešiem pasaulē” tiksimies ar Bērzaines saieta regulāro vadītāju Induli Bērziņu. Kamēr šīs vasaras programma vēl tiek kaldināta, mazliet pakavēsimies pērnās vasaras atmiņās, kad Bērzaine pulcējusi 110 saieta dalībniekus no Portugāles, Latvijas, Vācijas, ASV, Ukrainas un Beļģijas, norisinājušās diskusijas par latviešu mitoloģiju, tikušas apgūtas pirts lietas un latviskās virtuves gudrības, pastalu darināšanas un izšūšanas  prasmes, bet rotaļās un dančos izlocīt kājas aicinājusi Ilga Reizniece.

Tā kā Indulis Bērziņš ir arī interneta platformas latviesi.com vadītājs, tad, izmantojot izdevību, painteresējāmies arī par portāla jaunumiem. Un tie ir visai iespaidīgi – kuru katru brīdi latviesi.com varēsim sveikt ar apaļu miljonu sekotāju sociālajos tīklos!