Jau daudzus gadus, veidojot TV raidījumu "Ķepa uz sirds", esam pamanījuši, ka daudzi suņi uzturas dzīvnieku patversmēs gadiem ilgi. Un iemesls tam ir pavisam banāls – apmācības trūkums. Cilvēks atnāk, tam iepatīkas sunītis, kuru mēģina izvest pastaigā, suns raujas, lec virsū, rej. Nekāds kontakts neveidojas, un cilvēks saka – paldies, man to nevajag! "Ķepa uz sirds" pirms vairākiem mēnešiem uzsāka apmācības projektu "Uzmanību dresēts" 3 dzīvnieku patversmēs, iesaistot 3 suņu apmācības trenerus un 3 brīvprātīgos, kuriem bija uzdevums – nākt uz patversmi, ne tikai staidzināt, bet arī apmācīt suni, lai tas būtu apguvis pamata paklausību, pārvarējis savas bailes un daudz ātrāk sagaidītu savu saimnieku un jaunas mājas.

Cik svarīga ir šāda brīvprātīgo un suņu treneru iesaiste, kādi ir suņi, kas gaida savus saimniekus patversmēs un kāpēc šos suņus vērts nākt ne tikai staidzināt, bet arī tiem ko iemācīt?

Studijā "Ķepa uz sirds" projekta "Uzmanību dresēts" dalībnieki - suņu apmācības trenere Līga Zvirgzdiņa-Grebina un brīvprātīgā, suņa Radas apmācītāja Kristīne Balinska.


Raidījumu atbalsta: