17. jūnijā plkst. 16.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā sazinājāmies ar ELA kultūras cilvēku, arī Parīzes latviešu kora „Latve” dziedātāju Leldi Vikmani.

Iespējams , daudzi LR2 klausītāji Leldi Vikmani atminas kā skaistu un talantīgu aktrisi, starp citu, arī galvenās lomas tēlotāju pirmajā latviešu muzikālajā filmā „Vajadzīga soliste”. Nu jau vairākus gadus Lelde mīt Francijas sirdī – Parīzē. Tomēr sirdī joprojām Latvija - viņa ir viena no aktīvajiem Eiropas latviešu apvienības (ELA) darboņiem, ievēlēta apvienības prezidijā un kūrē kultūras lietas, turklāt dzied arī Parīzes latviešu korī „Latve”.

ELA jau vairākus gadus ir Latvijas Radio 2 draugs - kopīgi stāstām mūsu klausītājiem par Eiropas latviešu aktivitātēm: gan piedaloties Lielajā talkā, gan Dziesmu svētkos un jau trešo gadu Vasaras saulgriežos „Gadsimta garākā līgodziesma” latviešu kolektīvu sniegumā LR2 ēterā atskan arī no dažādām Eiropas valstīm.

Arī šogad 21. jūnija vakarā divas stundas „piederēs” Eiropas latviešu kolektīviem: plkst. 19.45 LR2 ēterā „Gadsimta Garāko Līgodziesmu” skandēs Grācas latviešu jauktais koris „Pilskalns”, plkst. 20.15 mums pievienosies Luksemburgā ar postfolka grupu „Rudzurika”, bet plkst. 20.30 LR2 ēterā īsts franču šarms būs savijies ar latviešu pamatīgumu, jo „Gadsimta garākā Līgodziesma” atskanēs no Parīzes, latviešu kora „Latve” sniegumā.   

Projekts „Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.