Turpinot Līgo tradīciju, Latvijas Radio 2 (LR2) ēterā vasaras saulgriežos, 21. jūnijā (gada garākajā dienā) tapusi „Gadsimta garākā Līgodziesma”.

LR2 jau piekto gadu organizē projektu, kurā tiek iesaistīti kori un folkloras kopas Latvijā un aiz tās robežām. Šogad Līgodziesmas tapšanā piedalījās 20 kolektīvi, vairāk kā 500 cilvēku, katrs iedziedot pa pantiņam (skat. interaktīvā karte ar visiem dalībniekiem).

Radio radošo komandu šogad papildināja komponists Kristaps Krievkalns, kurš veidoja dziesmas aranžējumu.

Pandēmijas dēļ, šogad tika organizēti attālināti ieraksti. Katrs kolektīvs iedziedāja savu dziesmas daļu un to nosūtīja aranžētājam, kurš tad arī tālāk veidoja kopdziesmu.

Svētdienas ēterā LR2 personības sazinājās ar Gadsimta garākās Līgodziesmas dalībniekiem un intervijas laikā, uzzinot kolektīvu noskaņojumu, vasaras plānus, tika atskaņots arī viņu dziesmas fragments.

Gadsimta garākās Līgodziesmas pirmatskaņojums ēterā notika saules rietā, pl.22:22, kad tā simboliski visas dienas garumā bija vijusies cauri Latvijai un kopīgā dziedāšanā pulcējusi dažādu novadu - Rīgas, Līgatnes, Salacgrīvas, Strenču, Madonas, Ciblas, Rēzeknes, Līvānu, Daugavpils,  Baldones, Iecavas, Tērvetes, Saldus, Pāvilostas, Alsungas, Ventspils, Rojas, Jūrmalas un Jaunmārupes muzikālos kolektīvus, kā arī latviešu folkloras kopu no Luksemburgas.

Latvijas Radio 2 kolektīvs saka PALDIES visiem dalībniekiem un klausītājiem, kas kopīgi šo izdzīvoja, cerot uz turpinājumu jau pēc gada.

 LĪGO!

NOKLAUSIES DZIESMU AUDIO PIELIKUMĀ!