Balstoties uz latviešu tautas seno Līgo tradīciju, Vasaras saulgriežos, 21. jūnijā (gada garākajā dienā) jau septīto gadu pēc kārtas LR2 ēterā skanēs „Gadsimta garākā Līgo dziesma”, kas vienlaikus ir gan mūsu kopības apzināšanās, stiprinot tautas pašapziņu, piederību un saliedētību, apliecinot latviskumu, raisot harmoniju un prieku, gan vēstījums pārējai pasaulei par mūsu unikālajām dziedāšanas tradīcijām un līgošanu kā dzīvības spēku rituālu un latviskās nacionālās identitātes apliecinājumu.

Līgo dziesma visas dienas garumā, no saules lēkta plkst. 4:29 līdz saules rietam plkst. 22:22 ar LR2 ētera starpniecību vīsies cauri visai Latvijai kopīgā dziedāšanā pulcējot Rīgas, Ropažu, Siguldas, Līgatnes, Matīšu, Jērcēnu, Barkavas, Ciblas, Rēzeknes, Daugavpils, Aizkraukles, Iecavas, Tērvetes,  Brocēnu, Liepājas, Pāvilostas, Alsungas, Ventspils, Rojas, Jaunpils un Jaunmārupes korus un folkloras ansambļus, kā arī muzicējošos latviešus Luksemburgā un Dānijā.

Līgošanas procesu, sākot ar 6. jūniju, LR2 ēterā ievadīs  raidījumu cikls „Ielīgošana”, kurā ieskandināsim Gadsimta Garāko Līgodziesmu un tuvāk iepazīsim tās dalībniekus - korus un folkloras kopas.