Viss notiek, lieliskā tradīcija turpinās, un arī šogad Latvijas Radio 2 (LR2) svinēs vasaru, sauli un kopā būšanu! Kā ik gadu Jāņu laikā no jauna visā krāšņumā un daudzveidībā uzplauks latviešu tautas senā līgošanas tradīcija. Vasaras saulgriežos, 21. jūnijā (gada garākajā dienā) jau devīto gadu LR2 ēterā skanēs „Gadsimta garākā līgodziesma”, kas vienlaikus ir gan mūsu kopības apzināšanās, stiprinot tautas pašapziņu, piederību un saliedētību, apliecinot latviskumu, raisot harmoniju un prieku, gan vēstījums pārējai pasaulei par mūsu unikālajām dziedāšanas tradīcijām un līgošanu kā dzīvības spēku rituālu, un latviskās nacionālās identitātes apliecinājumu.

Līgodziesma visas dienas garumā, no saules lēkta plkst. 4.29 līdz saules rietam plkst. 22.22 ar LR2 ētera starpniecību vīsies cauri visai Latvijai, kopīgā dziedāšanā pulcējot Rīgas, Ropažu, Siguldas, Līgatnes, Jērcēnu, Barkavas, Bozovas, Ciblas, Rēzeknes, Daugavpils, Aizkraukles, Tērvetes,  Jaunpils, Liepājas, Otaņķu, Alsungas, Rojas, Jūrmalas un Jaunmārupes korus un folkloras ansambļus, kā arī muzicējošos latviešus Igaunijā, Luksemburgā, Itālijā un Brazīlijā.

"Gadsimta garāko līgodziesmu" no 10. jūnija LR2 ēterā ieskandinās raidījumu cikls „Ielīgošana”, kurā tuvāk iepazīsim dalībniekus – korus, folkloras kopas un etnogrāfiskos ansambļus. Klausieties darbdienās pēc plkt. 18.00!

Līgo!