Arī šogad, kā ik gadu LR2 Jāņu laikā no jauna visā krāšņumā un daudzveidībā uzplauks latviešu tautas senā Līgo tradīcija. Vasaras saulgriežos, 21. jūnijā (gada garākajā dienā) jau astoto gadu pēc kārtas LR2 ēterā skanēs „Gadsimta garākā Līgo dziesma”, kas vienlaikus ir gan mūsu kopības apzināšanās, stiprinot tautas pašapziņu, piederību un saliedētību, apliecinot latviskumu, raisot harmoniju un prieku, gan vēstījums pārējai pasaulei par mūsu unikālajām dziedāšanas tradīcijām un līgošanu kā dzīvības spēku rituālu un latviskās nacionālās identitātes apliecinājumu.

Līgo dziesma visas dienas garumā, no saules lēkta plkst. 4:29 līdz saules rietam plkst. 22:22 ar LR2 ētera starpniecību vīsies cauri visai Latvijai, kopīgā dziedāšanā pulcējot Rīgas, Ropažu, Siguldas, Līgatnes, Jērcēnu, Barkavas, Bozovas, Ciblas, Rēzeknes, Daugavpils, Aizkraukles, Iecavas, Tērvetes, Jaunpils,  Brocēnu, Liepājas, Otaņķu, Alsungas, Ventspils, Rojas, Jūrmalas un Jaunmārupes korus un folkloras un etnogrāfiskos ansambļus, kā arī muzicējošos latviešus Itālijā, Luksemburgā, Austrijā, Dānijā un Francijā.

Līgošanas svētkus, sākot ar 5. jūniju, LR2 ēterā ieskandinās  raidījumu cikls „Ielīgošana”, kurā tuvāk iepazīsim Gadsimta Garākās Līgodziesmas dalībniekus – korus, folkloras kopas un etnogrāfiskos ansambļus.