6.jūnijā plkst. 10.10, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Pāvilostas sieviešu kori „Sīga” un tā diriģenti Lieni Breču. 

Sīga ir putns, kurš mājo Eiropā, Āfrikā un Ziemeļamerikā, bet Latvijā novērots ļoti sen- tālajā 1876.un 1908.gadā. Savukārt vairāk nekā pusi no simtgadnieces Latvijas mūža pastāv sieviešu koris “Sīga”, kurš šogad svin savu jau 57.dzimšanas dienu! Kā jau jūras piekrastē mājojošam, korim vārds dots par godu zivij- sīgai, kura sastopama Baltijas jūras piekrastēJ

 Kolektīva pastāvēšanas gandrīz sešu gadu desmitu laikā „Sīgas” dziedātājas piedalījušās neskaitāmos sarīkojumos un koncertos dažādās Latvijas vietās – Saldū, Kuldīgā, Talsos, Tukumā, Liepājā, republikas sieviešu un vīru koru salidojumos Rīgā un Ogrē u.c.

Koris draudzējas un uzstājas kopīgos koncertos ar Skrundas, Brocēnu, Durbes koriem un Nīcas vīru kori un, protams, tradicionāli priecē klausītājus arī Pāvilostas Zvejnieku svētkos.

21.jūnijā, plkst. 16.15 ikviens Pāvilostas iedzīvotājs aicināts pievienoties sieviešu korim “Sīga”, lai turpinātu LR2 „Gadsimta garākās Līgodziesmas” ceļu.