Gadsimta Garāko Līgodziesmu ieskandināsim kopā ar trim koriem Siguldas jaukto kori „Spārni” un tā diriģenti Līgu Ādamsoni, Jūrmalas jaukto kori „Spārnos” un tā diriģenti Dainu Frīdenbergu un Līgatnes jaukto kori „Līgatne” un tā diriģentu Mārci Kataju.

Jau kopš 1991. gada Siguldas kultūras namā, diriģentes Līgas Ādamsones iedvesmoti un spārnoti, pulcējas dziedātgriboši cilvēki, tolaik – lai dibinātu jauniešu kori. Dalībnieki nāk, dzied, mainās, dzīvo un paši smej, ka visi kopā jau pudu sāls izēduši (bet varbūt izsvīduši mēģinājumos un skatēs), bet kora gars aizvien stiprs un spārnots! Kā jau jebkurā ģimenē, arī šajā – dziedošajā- esot mīļas tradīcijas, kas savējiem saprotamas no pusvārda. Kolektīvs sevi apliecinājis Pasaules koru olimpiādē, ar dziesmām pieskandēta Pētera baznīca Rīgā, dievnami Štūrē, Brēmenē, Falčepingā, Tamperē, Kauņā, arī Allažos un Siguldā. Šogad 4.maija svētkus „Spārni” svinēja Austrijā un tur uzstājās par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai Grācā rīkotajā pirmajā Latvijas kultūras dienā "Ielūdz Latvija”. Savukārt pandēmijas laiks palicis atmiņās ar izaicinājumiem, kas dziedāšanas prieku tikai stiprinājis- gan zooma, gan  ārā mēģinājumos (pat uz slēpošanas kalna!), Gaujas malā arī kopīgi talkots.

21. jūnijā, saules lēkta spārnots, Siguldas jauktais koris „Spārni” LR2 Gadsimta garāko Līgodziesmu skandēs visai agrā rīta stundā - plkst. 6.30. Plkst. 7.15 Gadsimta Garākā Līgodziesma un jauktā kora „Līgatne” možās balsis piedziedās LR2 ēteru un Gaujas krastus. Bet pašā vakarā, plkst. 20.45 Līgodziesma celsies lidojumam virs jūras, un LR2 ēteram pirmo reizi pievienosies Jūrmalas, Kauguru jauktais koris „Spārnos”.