Gadsimta garāko līgodziesmu ieskandināsim kopā ar Aizkraukles jaukto kori „Aizkraukle”, Jaunpils jaukto kori un Rēzeknes jaukto kori „Ezerzeme” un to diriģentiem Eduardu Grāvīti, Lāsmu Pommeri un Ēriku Čudaru.

 

Latgali mēdz dēvēt par Zilo ezeru zemi un visai pamatoti-tā var lepoties ar 1200 lielākiem vai mazākiem ezeriem.  Latgalē atrodas Latvijas divi lielākie ezeri Lubāns un Rāzna, arī dziļākais ezers Drīdzis.  Rēzeknes jauktajam korim dots „Ezerzemes” vārds. Par sevi viņi apgalvo, ka patīkot ceļot, iegūt jaunus draugus, jaunas emocijas ,kā arī apgūt dažādu valstu koru repertuāru. Kolektīvs bijis daudzās Eiropas valstīs - Francijā, Slovēnijā, Austrija, Čehijas Republikā, Beļģijā, Polijā, Krievijā ,Slovēnijā, Itālijā, Maķedonijā, sniedzot koncertus,  piedaloties festivālos un konkursos. Starptautiskajā Rimini koru konkursā Itālijā  „Ezerzeme” ieguvusi zelta un sudraba diplomu, Pasaules koru olimpiādē , izcīnīta 1.vieta, ar panākumiem  startējuši arī festivālā „St.Clement  of  Ohrid" Maķedonijā. Protams, viņi  ar prieku dzied arī savās mājās – Rēzeknes koncertzāles ‘’GORS’’ rīkotajos koncertos, uzstājas ar Latvijā iemīļotiem solistiem un komponistiem, bijusi sadarbība ar Eriņu ģimeni, O. Rajecku, I.Kalniņu, J.Lūsēnu, M. Braunu , D.Skuteli, A.Uškānu. Koristi par sevi saka: „Tā mēs dzīvojam, dziedam un izmainām savu ierasto ikdienu!” Sveicam „Ezerzemi” ar atkalsatikšanos un atgriešanos! LR2 Gadsimta Garākajā Līgodziesmā koris pirmo reizi piedalījās 2018.gadā!

 

21. jūnijā neilgi pirms pusdienlaika, plkst. 11.15, Gadsimta garāko līgodziesmu Latgales pērlē Rēzeknē skandēs jauktais koris „Ezerzeme”. Tieši dienas vidū, plkst.12.45, tai pievienosies jauktais koris „Aizkraukle”,  bet plkst.14.15 Gadsimta garākā līgodziesma LR2 ēterā atskanēs Jaunpils jauktā kora sniegumā.