Gadsimta Garāko Līgodziesmu ieskandināsim kopā ar trim koriem Siguldas jaukto kori „Spārni” un tā diriģenti Līgu Ādamsoni, Jūrmalas jaukto kori „Spārnos” un tā diriģenti Dainu Frīdenbergu un Līgatnes jaukto kori „Līgatne” un tā diriģentu Mārci Kataju.

Līgatnē kordziedāšanai ir sena vēsture. Pirmais dokumentālais pierādījums par koru pastāvēšanu Līgatnes pusē ir 1880. gada Latviešu II Vispārīgo dziedāšanas svētku plakāts, kurā starp citiem dalībnieku koriem ir arī iedrukāts Līgatnes vīru kora nosaukums. Līgatnē dziedāšana joprojām ir cieņā un tradīcijas tiek pārmantotas, tāpēc Līgatnes novada jauktais koris „Līgatne” lepojas ar kuplākajām vīru balsu rindām starp novada kolektīviem, ko priekšplānā kompensējot altu un soprānu daiļums.

Koris iestudējis dažādas tematiskās programmas, veltītas īpašiem notikumiem un pasākumiem, piedalījies festivālos un konkursos, koncertējis Latvijā un aiz tās robežām, spilgtā atmiņā kopīgie braucieni uz festivāliem Horvātijā un Maķedonijā.  Gūti arī panākumi - Starptautiskajā koru konkursā “In ... Canto Sul Garda” Italijā izcīnīts zelta kategorijas diploms un otrā vieta.

 Dziedātāji labprāt pavada laiku kopā arī ārpus mēģinājumiem, par tradīciju kļuvis 4. maijs, kad viņi dodas  kopīgos pārgājienos vai velobraucienos, bet vakarpusē Līgatnē tiekas pie balti klātiem galdiem. Sportiskais gars ar radošo iet roku rokā, un, lai uzstātos Jāzepa Vītola Mūzikas dienās Gaujienā, ar divriteni pievarēti 200 km! Vēl dziedātāji protot pagatavot Latvijā garšīgāko ugunskura gulašszupu, un savu kolektīvu, vārdu salikumā „jauktais koris” izlaižot burtu „t”, dēvē par „jauko kori”.

21. jūnijā, saules lēkta spārnots, Siguldas jauktais koris „Spārni” LR2 Gadsimta garāko Līgodziesmu skandēs visai agrā rīta stundā - plkst. 6.30. Plkst. 7.15 Gadsimta Garākā Līgodziesma un jauktā kora „Līgatne” možās balsis piedziedās LR2 ēteru un Gaujas krastus. Bet pašā vakarā, plkst. 20.45 Līgodziesma celsies lidojumam virs jūras, un LR2 ēteram pirmo reizi pievienosies Jūrmalas, Kauguru jauktais koris „Spārnos”.